Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Łęgowski, Struski i Puchacz – zmiany w reprezentacji Polski na ostatnią chwilę

Łęgowski, Struski i Puchacz – zmiany w reprezentacji Polski na ostatnią chwilę
Łęgowski, Struski i Puchacz – zmiany w reprezentacji Polski na ostatnią chwilęProfimedia
Późnym wieczorem w niedzielę PZPN poinformował, że tuż przed zgrupowaniem wypadło trzech powołanych zawodników. W ich miejsce selekcjoner Michał Probierz dobrał Mateusza Łęgowskiego, Karola Struskiego i Tymoteusza Puchacza.

Było już sporo po godzinie 23, gdy PZPN poinformował na swojej stronie i profilach w mediach społecznościowych, że doszło do trzech istotnych zmian wśród zawodników powołanych na listopadowe zgrupowanie. Trudno o informację bardziej "za pięć dwunasta", skoro zgrupowanie rozpoczyna się w poniedziałek.

Z kadry wypadli w ostatniej chwili Patryk Dziczek, Adrian Benedyczak i Matty Cash. Wszyscy oni grali w weekend – Dziczek pełne 90 minut w barwach Piasta, Cash również pełne 90 minut w Aston Villi, tymczasem Adrian Benedyczak nieco ponad godzinę w Parmie. 

PZPN nie wyjaśnił szczegółowo, dlaczego zawodników zabraknie na decydujący pojedynek kwalifikacyjny reprezentacji Polski do Euro 2024 z Czechami (17 listopada) i towarzyski z Łotwą (21 listopada). Związek ograniczył się do krótkiego "z powodu kontuzji".

Natychmiast z dodatkowymi informacjami pospieszył Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Cash od tygodnia narzeka na problemy z barkiem, Benedyczak nabawił się urazu mięśnia prostego uda, a Dziczek problemów z pachwiną.

W miejsce trzech brakujących zawodników na zgrupowanie mają przyjechać Tymoteusz Puchacz (1. FC Kaiserslautern), Mateusz Łęgowski (US Salernitana) i Karol Struski (Aris Limassol). Wszyscy oni również zaliczyli występy w ten weekend – Puchacz i Struski w pełnym wymiarze, a Łęgowski wszedł na pół godziny. Żadna z ich drużyn swojego meczu nie wygrała.