Fernandes zapewnia Portugalii zwycięstwo nad Słowacją w eliminacjach do Euro

Fernandes zapewnia Portugalii zwycięstwo 1:0 nad Słowacją w eliminacjach do EuroAFP
Dzięki bramce Bruno Fernandesa w pierwszej połowie Portugalia wygrała 1:0 na wyjeździe ze Słowacją w piątkowym meczu kwalifikacyjnym do Euro 2024. Podopieczni Roberto Martineza wyprzedzili swoich przeciwników o pięć punktów w grupie J i utrzymali doskonały bilans po pięciu meczach.

Fernandes na dwie minuty przed przerwą pokonał Martina Dubravkę płaskim strzałem tuż przy dalszym słupku, a tym samym pomocnik uczcił swoje 29. urodziny trzecim golem w eliminacjach Euro 2024.

Portugalia słabo rozpoczęła mecz ze Słowacją, która w pierwszych 15 minutach miała dwie dobre okazje za sprawą napastnika Roberta Polievki i skrzydłowego Lukasa Haraslina.

Haraslin ponownie był o centymetry od otwarcia wyniku, gdy mecz zbliżał się do końca pierwszej połowy, kiedy jego podkręcony strzał z krawędzi pola karnego nieznacznie minął prawy słupek.

Po tym, jak Fernandes dał Portugalii prowadzenie, drużyna trenera Roberto Martineza w drugiej połowie dominowała w posiadaniu piłki i starała się powiększyć przewagę, jednak Słowacja także potrafiła stworzyć zagrożenie.

Portugalia, która w poniedziałek będzie gościć Luksemburg, ma 15 punktów, a za nią plasuje się Słowacja, która ma 10 "oczek". Trzeci jest Luksemburg, który dość sensacyjnie pokonał Islandię 3:1. Słowacja walczy o zakwalifikowanie się do trzecich z rzędu europejskich finałów.