Gol Bardhiego w końcówce zapewnia Macedonii Północnej remis z Włochami

Gol Bardhiego w końcówce zapewnia Macedonii Północnej remis z WłochamiAFP
Enis Bardhi z Macedonii Północnej odpowiedział na bramkę Ciro Immobile precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, dzięki czemu gospodarze zremisowali u siebie 1:1 z Włochami w grupie C w sobotnich kwalifikacjach do Euro 2024. Tym samym popsuli debiut Luciano Spallettiego w roli trenera Azzurrich.

Włochy zdominowały grę, a Immobile strzelił gola głową tuż po przerwie, po tym jak Nicollo Barella trafił z dystansu w poprzeczkę.

Pomocnik Bardhi zachwycił jednak kibiców gospodarzy, wyrównując stan spotkania w 81. minucie strzałem z rzutu wolnego tuż zza pola karnego, uderzając w prawy górny róg bramki.

"Niewiele straciliśmy, ale mogliśmy wyrządzić więcej szkód" - powiedział Spalletti, który został mianowany trenerem Włoch w sierpniu po tym, jak poprzedni menedżer Roberto Mancini zrezygnował z posady, by objąć Arabię Saudyjską.

"Ucierpieliśmy, gdy gra stała się chaotyczna i nie byliśmy gotowi do odtworzenia solidności defensywnej, więc prześwity były często wykorzystywane przez ich pomocników".

Włochy miały 85% posiadania piłki w chaotycznej pierwszej połowie, podczas której pomocnik Barella był bliski zdobycia bramki otwierającej wynik już w trzeciej minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej.

Gospodarze również mieli swoje szanse, a napastnik Bojan Miovski mógł pokonać bramkarza gości już w 19. minucie swojego debiutu, kiedy to nieznacznie chybił, strzelając głową.

Niedługo później pomocnik Sandro Tonali uderzył w słupek, a Bryan Cristante został powstrzymany przez bramkarza Stole Dimitrievskiego z bliskiej odległości.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Stan boiska sprawił, że niektórzy włoscy piłkarze narzekali na warunki, co jednak nie przeszkodziło gościom w objęciu prowadzenia za sprawą Immobile w 47. minucie.

Macedonia Północna, która w zeszłym roku pokonała Włochów w eliminacjach do mistrzostw świata 2022, po przerwie spędziła więcej czasu na połowie gości. W tym czasie Eljif Elmas mógł wyrównać z dystansu, ale strzelił tuż obok słupka.

Jednak Bardhi w końcu doprowadził do wyrównania, aby dać swojej drużynie impuls przed wtorkową wizytą na Malcie.

Włochy pozostają na trzecim miejscu w grupie C z czterema punktami przewagi nad zajmującą czwarte miejsce Macedonią Północną, choć rozegrali tylko trzy mecze, a ich przeciwnicy cztery.

Statystyki meczu Macedonia Północna - Włochy
Statystyki meczu Macedonia Północna - WłochyFlashscore

Podopieczni Luciano Spallettiego mają również dwa mecze przewagi nad liderującą Anglią, która ma 13 punktów w tabeli po sobotnim remisie 1:1 z Ukrainą. Włochy będą gościć Ukrainę na San Siro we wtorek.