Mbappe: Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w meczu z Hiszpanią

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mbappe: Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w meczu z Hiszpanią

Francuski napastnik Kylian Mbappe powiedział, że jego drużyna "nie zrobiła wystarczająco dużo" we wtorkowym półfinale Euro 2024 przegranym z Hiszpanią
Francuski napastnik Kylian Mbappe powiedział, że jego drużyna "nie zrobiła wystarczająco dużo" we wtorkowym półfinale Euro 2024 przegranym z HiszpaniąAFP
Kapitan Francji Kylian Mbappe powiedział, że jego drużyna "nie zrobiła wystarczająco dużo" we wtorkowym półfinale przegranym 1:2 z Hiszpanią i przyznał, że jest rozczarowany po słabszych wynikach na Euro 2024.

"Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby dostać się do finału" - powiedziałMbappe dziennikarzom. "Oni (Hiszpania) grali lepiej od nas, zasłużyli na finał, a my wracamy do domu".

Francja w dziewiątej minucie otworzyła wynik spotkania za sprawą Randala Kolo Muaniego, ale Hiszpania w połowie pierwszej połowy wyszła na prowadzenie dzięki dwóm trafieniom w ciągu czterech minut.

"Miałem ambicję zostać mistrzem Europy. Moim celem było dobrze zagrać na Euro. Nie udało mi się ani jedno, ani drugie. To rozczarowanie" - powiedział Mbappe.

Francja zdobyła w turnieju zaledwie cztery gole, a jedyne trafienie Mbappe padło z rzutu karnego.

Wynik ten stanowił wyraźny kontrast w stosunku do awansu Francji do finału mistrzostw świata w Katarze, gdzie Mbappe strzelił osiem z 16 goli Les Bleus.

Mbappe miał szansę na wyrównanie wyniku, gdy ściął do środka z lewej flanki, mając do pokonania tylko bramkarza Unaia Simona, ale uderzył nad poprzeczką.

"Minąłem obrońcę i poszło dobrze. Potem pomyślałem, że po prostu muszę strzelić gola lub przynajmniej trafić w bramkę. Przeszło nad poprzeczką. Taka jest twarda rzeczywistość piłki nożnej. 1:2 i wracamy do domu".

Kapitan Francji grał w masce ochronnej po złamaniu nosa w meczu otwarcia z Austrią, ale zdjął ją na półfinał, mówiąc, że "ma jej dość".

"Nie widziałem w niej dobrze. Porozmawiałem z lekarzem, aby sprawdzić, czy mogę grać bez niej. Powiedział mi, żebym podjął decyzję jak mężczyzna. No i proszę, zagrałem bez niej i nie żałuję tego".