Portugalia wygrywa z Bośnią i Hercegowiną. Cały mecz Ronaldo, dublet Bruno FernandesaAFP
Bruno Fernandes zdobył dwie bramki, a jednego gola strzelił także Bernardo Silva. Dzięki tym trafieniom w sobotę Portugalia wygrała u siebie z Bośnią i Hercegowiną 3:0 i zapewniła sobie trzecie zwycięstwo z rzędu w kampanii kwalifikacyjnej do Euro 2024.

Portugalia dominowała w posiadaniu piłki, ale bramkę zdobyła dopiero na kilka sekund przed przerwą, gdy Bernardo Silva wykorzystał podanie Bruno Fernandesa i strzelił swojego 11. gola w reprezentacji.

Fernandes podwoił prowadzenie genialnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Rubena Nevesa w 77. minucie, a następnie przypieczętował zwycięstwo w doliczonym czasie gry potężnym strzałem z woleja.

Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Cristiano Ronaldo, dla którego był to 199 mecz w kadrze.

Drużyna Roberto Martineza zajmuje pierwsze miejsce w grupie J eliminacji do Euro 2024 z dziewięcioma punktami na koncie, we wtorek będzie chciała odnieść czwarte z rzędu zwycięstwo w meczu z Islandią. Bośnia, zajmująca czwarte miejsce z trzema punktami, będzie gościć Luksemburg.