Probierz ogłosił kadrę na zgrupowanie przed Euro 2024. Bez Casha, są niespodzianki

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Probierz ogłosił kadrę na zgrupowanie przed Euro 2024. Bez Casha, są niespodzianki

Zaktualizowany
Probierz ogłosił kadrę na zgrupowanie przed Euro 2024. Zych, Slisz i Urbański na liście
Probierz ogłosił kadrę na zgrupowanie przed Euro 2024. Zych, Slisz i Urbański na liściePAP
W środowe przedpołudnie PZPN zaprezentował listę zawodników z powołaniami na czerwcowe zgrupowanie poprzedzające Euro 2024. Lista zawiera 29 nazwisk, więc co najmniej trzech spośród wybranych zawodników nie pojedzie z reprezentacją Polski do Niemiec.

Spodziewaliśmy się tej decyzji dziś, ale w późniejszych godzinach i podczas konferencji PZPN, a nie turnieju golfowego z udziałem selekcjonera. Tymczasem ten już przed południem ogłosił szeroką kadrę Polski na nadchodzące Euro 2024. Na czerwcowe zgrupowanie z kadrą pojedzie 29 zawodników, zatem trzech z nich wróci do domu przed imprezą w Niemczech (UEFA dopuszcza 26 nazwisk na liście). Możliwe jest też dowołanie kolejnego zawodnika przed imprezą, ostateczna lista ma trafić do UEFA najpóźniej 7 czerwca.

Największym nazwiskiem, którego na liście powołań brakuje, wydaje się Matty Cash, nad którego przyszłością w kadrze dyskutowano ostatnio sporo. Kibice Jagiellonii z pewnością liczyli na więcej niż jedno powołanie, ale typowanego często Dominika Marczuka nie ma na liście. 

Miejsce znalazło się za to dla Kacpra Urbańskiego, który ma za sobą bardzo dobre wejście w Serie A, czy młodego bramkarza Puszczy, Oliwiera Zycha. Udana wiosna w lidze belgijskiej zapewniła miejsce Michałowi Skórasiowi, a Nicola Zalewski – mimo odstawienia na boczny tor w Romie – wciąż może liczyć na zaufanie selekcjonera.

Podczas czerwcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozegra dwa ważne mecze przygotowawcze na PGE Narodowym. 7 czerwca Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a tuż przed wyjazdem do Niemiec, 10 czerwca, odbędzie się mecz z Turcją. Oba spotkania zaplanowano na 20:45, Flashscore zapewni najszybszą relację na żywo.

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juventus), Łukasz Skorupski (Bologna), Marcin Bułka (Nice), Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Empoli), Piotr Bochniewicz (Heerenveen), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona), Jakub Kiwior (Arsenal), Tymoteusz Puchacz (Kaiserslautern), Bartosz Salamon (Lech Poznań), Sebastian Walukiewicz (Empoli).

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Lens), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Moder (Brighton), Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Bartosz Slisz (Atlanta United), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Fenerbahce), Michał Skóraś (Club Brugge), Kacper Urbański (Bologna), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (Napoli).

Napastnicy: Adam Buksa (Antalyaspor/Lens), Robert Lewandowski (Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piątek (Basaksehir), Karol Świderski (Hellas Verona).