Serbia zakwalifikowała się do Euro 2024 po remisie 2:2 z Bułgarią. Grupę wygrali WęgrzyProfimedia
Serbia zakwalifikowała się do mistrzostw Europy 2024 po remisie u siebie 2:2 z Bułgarią w niedzielnym meczu kwalifikacyjnym grupy G, podczas gdy Węgrzy pokonali Czarnogórę 3:1. Dwa gole w dwie minuty strzelił zawodnik Liverpoolu, Dominik Szoboszlai.

Serbowie rozpoczęli dzień na drugim miejscu w grupie, dwa punkty przed Czarnogórą i dwa punkty za Węgrami, które już wcześniej były pewne awansu. Dzięki bilansowi bezpośrednich spotkań jeden punkt gwarantowałby kwalifikację nawet w przypadku zwycięstwa Czarnogóry w Budapeszcie.

Gospodarze otworzyli wynik w 16. minucie za sprawą Milosa Veljkovicia, ale Bułgaria odrobiła straty w drugiej połowie dzięki bramkom Georgi Ruseva w 59. minucie i Kirila Despodova 10 minut później.

Serbia doprowadziła do wyrównania w 82. minucie, gdy Srdjan Babić strzałem głową z bliskiej odległości uspokoił nerwy kibiców gospodarzy.

W drugim meczu Czarnogóra objęła prowadzenie w 36. minucie za sprawą Slobodana Rubezicia, ale w drugiej połowie Węgier Dominik Szoboszlai trafił do siatki dwa razy w ciągu dwóch minut, a w doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 zdobył Adam Nagy, który dobił uderzenie pomocnika Liverpoolu z rzutu wolnego.

Tabela grupy G
Tabela grupy GFlashscore

Węgry zdobyły 18 punktów w grupie, Serbia 14, a Czarnogóra zajęła trzecie miejsce z 11 punktami i nie awansuje do play-offów.