Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa zbiórka kadry Probierza, kłopotów nie brakuje. Wtorkowa konferencja opóźniona

Trwa zbiórka kadry Probierza, kłopotów nie brakuje. Konferencja kadry opóźniona
Trwa zbiórka kadry Probierza, kłopotów nie brakuje. Konferencja kadry opóźnionaPAP
Piłkarze reprezentacji Polski rozpoczynają w Warszawie zgrupowanie przed najbliższymi meczami na PGE Narodowym - z Czechami w eliminacjach Euro 2024 i towarzyskim z Łotwą. Większość z nich dotrze do hotelu w poniedziałkowe popołudnie. Z powodu kontuzji dokonano już trzech zmian w kadrze.

Pierwszy na zgrupowanie dotarł Paweł Bochniewicz, a drugi - również w niedzielę - Kamil Grosicki. Popularny "Grosik" z reguły stawia się najszybciej, długo przed innymi, ale jeszcze w niedzielne popołudnie piłkarz Pogoni grał w Szczecinie mecz ekstraklasy z mistrzem Rakowem Częstochowa (1:1), po którym przyleciał do Warszawy.

Do południa w poniedziałek w hotelu stawiło się siedmiu z 25 powołanych zawodników, ale w ciągu kolejnych godzin powinni być już wszyscy.

"Z reguły jest tak, że większość przylatuje do Warszawy ok. godz. 12-13. Podobnie będzie dzisiaj, więc nasze grono, już na obiedzie, znacznie się powiększy. Nie mamy informacji, że ktoś się spóźni" - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

O godz. 16.30 ma odbyć się konferencja prasowa z selekcjonerem Michałem Probierzem i kapitanem Robertem Lewandowskim, a później biało-czerwoni rozpoczną trening na obiektach Legii przy Łazienkowskiej.

Kadra zostanie podzielona na grupy. Ci, którzy grali w niedzielę ligowe mecze, mają zaplanowane głównie zajęcia regeneracyjne i odnowę. Natomiast pozostali wezmą udział w treningu na boisku.

Późnym wieczorem w niedzielę PZPN poinformował o wymuszonych zmianach w kadrze. Kontuzjowanych Adriana Benedyczaka z Parmy, Patryka Dziczka z Piasta Gliwice i Matty'ego Casha z Aston Villi zastąpili Mateusz Łęgowski z Salernitany, Karol Struski z Arisu Limassol i Tymoteusz Puchacz z Kaiserslautern.

Cash i Dziczek grali w weekend po 90 minut w swoich zespołach ligowych. Co więc się stało, że nie mogli przyjechać?

"Matty Cash ma kłopot z wypadającym barkiem. Nasz doktor po rozmowie uznał, że nie ma sensu, aby przyjeżdżał, bo mecz z Czechami jest już za cztery dni, a on do tego czasu nie mógłby ćwiczyć. Selekcjoner rozmawiał z zawodnikiem i już podczas meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań wiadomo było, że jest kłopot" - przyznał Kwiatkowski.

"W przypadku Patryka Dziczka chodzi o pachwinę, natomiast Adrian Benedyczak ma problem z mięśniem prostym uda. Nie można ryzykować. Wiadomo, jak to jest w futbolu. Czasami na adrenalinie piłkarz weźmie udział w meczu, a potem okazuje się, że musi długo pauzować z powodu np. zerwanego mięśnia" - dodał.

Ostatnie wyniki reprezentacji Polski
Ostatnie wyniki reprezentacji PolskiFlashscore

Jak zapewnił, nie ma innych kłopotów z kontuzjami.

"Sztab szkoleniowy kontaktował się z każdym piłkarzem, więc wiemy, na czym stoimy. Przy okazji wyjaśnię, dlaczego tak późno w niedzielę opublikowaliśmy komunikat o zmianach w kadrze. Czekaliśmy na zakończenie wszystkich meczów ligowych z udziałem naszych reprezentantów. Nie było sensu pisać osobno każdego z komunikatów, woleliśmy dać już jeden, wspólny" - powiedział team menedżer kadry narodowej.

We wtorek planowano konferencję dla mediów o godz. 10:00, lecz zostanie nieco opóźniona i odbędzie się po obiedzie. O wspomnianej porze reprezentacja Polski do lat 17 gra bowiem mecz z Senegalem w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej w Indonezji (10:00 czasu warszawskiego).

Dorosła reprezentacja zmierzy się z Czechami o punkty eliminacji w piątek, a towarzysko z Łotwą - 21 listopada. Oba mecze na PGE Narodowym.

Najbliższe mecze reprezentacji Polski
Najbliższe mecze reprezentacji PolskiFlashscore

Polacy w kwalifikacjach Euro 2024 z dorobkiem zaledwie 10 punktów w siedmiu meczach zajmują trzecie miejsce w grupie E.