Yamal: Dotarcie do finału to spełnienie moich marzeń. To też marzenie mojej mamy

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Yamal: Dotarcie do finału to spełnienie moich marzeń. To też marzenie mojej mamy

Yamal: Dotarcie do finału to spełnienie moich marzeń. To też marzenie mojej mamy
Yamal: Dotarcie do finału to spełnienie moich marzeń. To też marzenie mojej mamyAFP
Lamine Yamal próbował we wtorek złagodzić emocje związane ze swoim cudownym golem przeciwko Francji, ale powiedział, że dotarcie do finału Mistrzostw Europy było spełnieniem jego marzeń – i jego matki także.

Szesnastoletni Yamal przyćmił wielkiego brazylijskiego Pele i stał się najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w Pucharze Świata lub Euro dzięki oszałamiającemu uderzeniu w 21. minucie w okienko, pomagając Hiszpanii odrobić stratę gola i pokonać Francję 2:1 .

Zapytano go, co sądzi o zdobyciu gola. „Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa i dostania się do finału. Nie wiem, czy to najlepszy gol turnieju, ale dla mnie jest najbardziej wyjątkowy, ponieważ dotarcie do finału z reprezentacją narodową na Euro to coś dla mnie coś wyjątkowego” – powiedział reporterom.

Swoją kreatywnością, tempem i polotem Yamal zabłysnął jako członek hiszpańskiej drużyny, która wygrała wszystkie sześć meczów na Euro 2024. Są teraz o krok od rekordowego czwartego tytułu mistrza Europy.

Jego trener Luis de la Fuente określił bramkę Yamala jako „odrobinę geniuszu”.

Yamala zapytano, czy zdawał sobie sprawę, że stał się ikoną turnieju, i stwierdził, że nie ma znaczenia, co ludzie myślą o jego indywidualnym wkładzie.

„Staram się na to za bardzo nie zwracać uwagi. Nie wiem, czy jestem ikoną, czy nie. To tak naprawdę w niczym nie pomaga na boisku. Muszę pomóc mojemu zespołowi, to właśnie próbuję robić i właśnie to próbowałem dzisiaj zrobić” – powiedział.

„Byłem naprawdę szczęśliwy po ostatnim gwizdku. Dotarcie do finału z reprezentacją seniorów to spełnienie moich marzeń”. Dodał: „Nawet moja mama powiedziała, że ​​to też jej marzenie. Dlatego jestem naprawdę szczęśliwy, że to był mój gol przeciwko Francji, mój pierwszy gol przeciwko Francji w półfinale”.

Gol Yamala i porażka Francji były doskonałą odpowiedzią na wcześniejszą uwagę francuskiego pomocnika Adriena Rabiota, który podobno powiedział, że imponujący Yamal będzie musiał zrobić znacznie więcej przeciwko Les Bleus, jeśli chce zagrać w finale.

Yamal podczas meczu podbiegł do kamery telewizyjnej krzycząc „mów teraz, mów teraz”. Zapytano go, z kim rozmawia, ale odmówił odpowiedzi. „Osoba, o której mówię, ta osoba będzie wiedzieć, kim jest ta osoba” – powiedział.