Oba półfinały Pucharu Polski w środę, znamy dokładne godziny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oba półfinały Pucharu Polski w środę, znamy dokładne godziny

Oba półfinały Pucharu Polski w środę, znamy dokładne godziny
Oba półfinały Pucharu Polski w środę, znamy dokładne godzinyProfimedia
Organizatorzy zdecydowali rozegrać oba mecze półfinałowe Fortuna Pucharu Polski w środę, 3 kwietnia. W związku z tym "mniej medialny" pojedynek Wisły Kraków z Piastem odbędzie się po południu, a starcie Pogoni z Jagiellonią wieczorem.

Choć sugerowano rozłożenie meczów na 2 i 3 kwietnia, zapadła decyzja o organizacji obu pojedynków półfinału Fortuna Pucharu Polski w środę, 3 kwietnia. Mecze nie będą rozgrywane równocześnie, jako pierwsi na boisko wyjdą piłkarze Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Ich pojedynek rozpocznie się o 17:30.

Drugi mecz między Pogonią i Jagiellonią w Szczecinie, zaplanowano trzy godziny później, o 20:30, by ewentualną dogrywkę i rzuty karne również udało się pokazać telewidzom.

Śledź z Flashscore relację z meczu Wisła-Piast (3 kwietnia o 17:30) 

Śledź z Flashscore relację z meczu Pogoń-Jagiellonia (3 kwietnia o 20:30)

Oba mecze mają być transmitowane na kanałach Polsatu. Finał odbędzie się tradycyjnie 2 maja na PGE Narodowym. Przypomnijmy, że w tegorocznej, 70. edycji Pucharu Polski, na pewno nie zwycięży żadna z drużyn, które triumfowały od 2010 roku.

Wtedy właśnie górą była Jagiellonia Białystok, dla której było to pierwsze trofeum Pucharu Polski. Pogoń Szczecin, mimo trzech występów w finale, nigdy jeszcze nie zdobyła Pucharu. Podobnie było w przypadku Piasta Gliwice, który dwukrotnie dochodził do finału. Wisła Kraków z czterema wygranymi finałami jest najbardziej utytułowana wśród półfinalistów, ale ostatni raz ta sztuka udała się w sezonie 2002/03, podczas gdy dziś Biała Gwiazda jest najniżej notowanym półfinalistą.