Asensio żegna się z Realem Madryt: "Zdecydowałem się obrać nowy kierunek"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Asensio żegna się z Realem Madryt: "Zdecydowałem się obrać nowy kierunek"
Marco Asensio patrzy w przyszłość poza Realem Madryt
Marco Asensio patrzy w przyszłość poza Realem Madryt
AFP
Marco Asensio opuści Real Madryt 30 czerwca. Rozgrywający ogłosił to za pośrednictwem wideo na swoich portalach społecznościowych, w którym żegna się z kibicami bardzo wdzięczny za wszystkie przeżyte lata i uzasadnia swoje pożegnanie. "Zdecydowałem się obrać nowy kierunek w mojej karierze w poszukiwaniu projektu, w którym będę mógł osiągnąć nowe cele".

W publikacji trwającej minutę i 50 sekund Marco Asensio pożegnał się z klubem, dla którego gra była jego marzeniem, w którym dorastał i stał się gwiazdą, gdzie wygrał wszystko, co możliwe, ale także gdzie doznał poważnej kontuzji kolana, która zmniejszyła jego szanse na znalezienie się w wyjściowym składzie.

Majorkanin odchodzi z bólem serca, mimo że Real Madryt chciał przedłużyć jego umowę. Momentami był bliski podpisania kontraktu, ale w ostatnich tygodniach brak minut w ważnych meczach przeważył nad każdą propozycją, jaką można było mu złożyć. Przemówiła jego głowa, a nie serce.

"Drodzy Madridistas. Mówię to ze ściśniętym gardłem i mieszanymi uczuciami. Od najmłodszych lat Real Madryt stał się moją pasją, marzeniem i najcenniejszym celem. Miałem zaszczyt spełnić to marzenie w ciągu tych wspaniałych lat" - powiedział Asensio w filmie.

Następnie chciał "skorzystać z okazji, aby wyrazić moją najgłębszą wdzięczność Realowi Madryt, prezydentowi, zarządowi, trenerom i wszystkim ludziom, którzy niestrudzenie pracują za kulisami, aby uczynić ten klub wyjątkową instytucją".

Marco Asensio żegna się z Realem Madryt
@marcoasensio10

Oczywiście nie zapomniał o swoich kolegach z drużyny."Razem przeżywaliśmy chwile chwały, walczyliśmy w każdej bitwie i świętowaliśmy niezapomniane zwycięstwa" - powiedział, dodając, że "nie mogę zapomnieć o prawdziwym powodzie istnienia Realu Madryt: jego niesamowitych fanach. Jesteście duszą, wasza pasja napędza nas do przeżywania niezapomnianych nocy, które zawsze będę nosił ze sobą".

"Dziękuję wam, drodzy madridistas, za wasze bezwarunkowe wsparcie. Spotkamy się ponownie gdzieś na tej wspaniałej piłkarskiej drodze" - brzmiała jego ostatnia wiadomość.

Pożegnanie z Realem Madryt

Real Madryt ze swojej strony również chciał pożegnać jednego ze swoich najlepszych zawodników. Zrobili to za pomocą następującej wiadomości:

"Real Madryt chciałby wyrazić swoją wdzięczność i przywiązanie do Marco Asensio, zawodnika, który bronił naszego herbu i naszych barw przez siedem sezonów.

Przybył do Realu Madryt, gdy miał zaledwie 20 lat i zdołał wejść do historii naszego klubu jako część drużyny, która była częścią jednej z naszych najbardziej udanych epok.

Marco Asensio zdobył 17 tytułów w Realu Madryt: 3 Puchary Europy, 4 Klubowe Mistrzostwa Świata, 3 Superpuchary Europy, 3 mistrzostwa Ligi, 1 Copa del Rey i 3 Superpuchary Hiszpanii.

My, madridistas, nigdy nie zapomnimy jego kariery i wzorowego zachowania przez cały ten czas. Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem i życzymy jemu i całej jego rodzinie wszystkiego najlepszego na tym nowym etapie".