Joselu żegna się z Espanyolem przed ostatnim meczem: "Wieczne dzięki za miłość"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Joselu żegna się z Espanyolem przed ostatnim meczem: "Wieczne dzięki za miłość"
Joselu walczy o piłkę z Araujo
Joselu walczy o piłkę z Araujo
AFP
Joselu jest celem Realu Madryt, aby wzmocnić linię ataku w przyszłym sezonie. Jasne jest, że nie zamierza grać w drugiej lidze – ma obowiązkową klauzulę wypożyczenia, jeśli zapłacą mu pensję – a jego wiadomość na portalach społecznościowych wydaje się zmierzać w kierunku opuszczenia Espanyolu.

W dniu tak ważnym dla niego po tym, jak został jednym z 23 wybranych przez Luisa De la Fuente do reprezentowania Hiszpanii w Final Four Ligi Narodów, Joselu opublikował wiadomość, która brzmi jak pożegnanie.

"Witaj Pericos, wciąż nie mogę uwierzyć, że muszę to napisać. Cios w postaci spadku był tak ciężki, że zarówno ja, jak i moja rodzina z trudem dochodzimy do siebie. Chcę przeprosić, ponieważ Espanyol nie zasługuje na bycie w drugiej lidze" – napisał w pierwszym poście.

Joselu dodaje. "Chcę dać wam wieczne podziękowania za ogromną miłość, którą otrzymałem. Za to, co osiągnąłem na poziomie osobistym dzięki waszemu wsparciu. Bez wątpienia najpiękniejsi ludzie w Barcelonie są z Espanyolu, który wkrótce wróci tam, gdzie jego miejsce".

Wszystko wskazuje jednak na to, że ten powrót będzie musiał odbyć się bez niego w składzie. Jego 16 bramek w La Liga, status pełnoprawnego reprezentanta kraju i klauzula, która zobowiązuje Espanyol do wypożyczenia go bez rekompensaty finansowej, o ile zapłacą pełną kwotę jego wynagrodzenia, są kuszące dla wielu drużyn.

Wśród nich jest Real Madryt, który szuka zastępstwa dla odchodzącego Mariano i potrzebuje napastnika, aby uzupełnić Karima Benzemę i młodego Alvaro Rodrígueza. Chociaż, jak ujawniliśmy na Flashscore, Los Blancos nie skontaktowali się jeszcze z nim ani jego agentem, ale wydaje się, że trafi na Santiago Bernabeu.