Athletic Bilbao triumfuje w derbach Kraju Basków, Las Palmas lepsze od Villarreal

Athletic Bilbao wygrywa derby Kraju Basków, Las Palmas lepsze od Villarreal
Athletic Bilbao wygrywa derby Kraju Basków, Las Palmas lepsze od VillarrealAFP
Athletic Bilbao pokonał Real Sociedad San Sebastian 2:1 w derbach Baskonii w 20. kolejce LaLiga i dzięki udanej serii awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Obie bramki dla gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie zdobył Alex Berenguer.

Drużyna z Bilbao jest obecnie niepokonana w trzynastu meczach. Trzy kolejne zwycięstwa bez straty gola przyniosły zespołowi trenera Ernesto Valverde nagrodę Trenera Miesiąca, a dziś jego podopieczni wygrali po raz czwarty z rzędu, choć tym razem nie zachowali czystego konta. Nie pozwolił na to Mikel Oyarzabal, który strzelił gola na trzy minuty przed końcem spotkania. Mimo to gospodarze zrewanżowali się za porażkę 0:3 z ekipą z San Sebastian we wrześniu.

Las Palmas wygrało 3:0 z Villarrealem i po dwóch porażkach w końcu zdobyło trzy punkty. Tym samym ligowy nowicjusz pokonał znacznie bardziej znanego rywala w obu meczach tego sezonu.

Dwa gole strzelił Rodriguez i ma już na koncie pięć trafień w swoim debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a kolejną bramkę dołożył Herzog. Drużyna z Wysp Kanaryjskich zbliżyła się do pozycji pucharowych i jest w tabeli znacznie lepsza od uczestnika fazy wiosennej Ligi Europy.

Celta Vigo prowadziła na Majorce dzięki 36-letniemu Aspasowi, dla którego był to dopiero drugi gol w sezonie, ale 150. w LaLiga ogółem. Kanadyjczyk Larin wyrównał jednak jeszcze przed przerwą na 1:1, ustalając tym samym wynik spotkania.