Koniec serii i dublet Moraty. Atletico lepsze od Realu w derbach Madrytu

Koniec serii i dublet Moraty. Atletico lepsze od Realu w derbach MadrytuAFP
Alvaro Morata strzelił dwie bramki, dzięki którym Atletico Madryt zapewniło wspaniały występ, pokonując w niedzielę Real Madryt 3:1 w derbach miasta.

Atletico prowadzone przez Diego Simeone dominowało przez większość meczu, a ostatnie minuty spotkania drużyna spędziła na wymianie wielu podań, podczas gdy ich rozentuzjazmowani kibice skandowali "Ole, ole, ole" w gromkim pokazie wsparcia.

Po tym, jak Morata zdobył bramkę otwierającą, jego kolega z drużyny Jose Maria Gimenez zmarnował świetną okazję w 10. minucie, chybiając z bliskiej odległości głową po rzucie rożnym wykonanym przez Griezmanna, który sam zdobył drugiego gola osiem minut później.

Heat mapa - Antoine Griezmann
Heat mapa - Antoine GriezmannOpta/AFP

Pierwszą szansę dla Realu w 30. minucie miał pomocnik Eduardo Camavinga, ale jego strzał z dystansu został odbity na rzut rożny.

Bramkarz Jan Oblak obronił uderzenie Federico Valverde z rzutu rożnego i rozpoczął szybki kontratak, który prawie zakończył się trzecią bramką Atletico. Z kolei bramkarz Kepa Arrizabalaga genialnie obronił uderzenie Saula jedną ręką.

Strzały Atletico
Strzały AtleticoOpta/AFP

Następnie Toni Kroos zdobył bramkę kontaktową na 2:1, a tuż przed przerwą bramka Camavingi została anulowana z powodu spalonego.

Realowi trudno było stworzyć więcej szans po drugim golu Moraty w pierwszych chwilach drugiej połowy.

Mapa podań - Toni Kroos
Mapa podań - Toni KroosOpta/AFP

"Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tych wszystkich ludzi, którzy przyszli tu dzisiaj i zapewnili to niesamowite wsparcie" - powiedział Morata w rozmowie z DAZN.

"Powiedziałem pewnego dnia, że kibice odegrają najważniejszą rolę. Tak właśnie było. To była niesamowita atmosfera" - dodał były zawodnik Królewskich.

Statystyki meczu Atletico - Real Madryt
Statystyki meczu Atletico - Real MadrytOpta

Z jednym meczem na koncie, Atletico awansowało na piąte miejsce w klasyfikacji LaLiga z 10 punktami, podczas gdy Real Madryt, który do weekendu przystępował jako lider, zajmuje obecnie trzecie miejsce z 15 punktami, jedno "oczko" za Barceloną i Gironą.