Las Palmas przerywa serię meczów bez porażki Atletico. Beniaminek wygrał 2:1

Las Palmas świętujące trafienie przeciwko Atletico
Las Palmas świętujące trafienie przeciwko AtleticoAFP
Kirian Rodriguez i Benito Ramirez zdobyli bramki, prowadząc Las Palmas do zwycięstwa 2:1 w LaLiga nad Atletico Madryt. Była to pierwsza porażka podopiecznych Diego Simeone od 9 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Las Palmas awansowało na dziewiątą pozycję w tabeli z 17 punktami po czwartym zwycięstwie w pięciu ostatnich meczach ligowych. Atletico, które wygrało sześć poprzednich meczów ligowych, zajmuje trzecie miejsce z 25 punktami, trzy oczka za liderem – Realem Madryt.

Kapitan Rodriguez sprawił, że kibice na Estadio Gran Canaria ryknęli, gdy w 51. minucie strzelił gola tuż zza pola karnego po znakomitym podaniu Javiego Munoza. Ramirez podwoił prowadzenie w 75. minucie.

Alvaro Morata dał nadzieję w 83. minucie, gdy Rodrigo Riquelme posłał długie dośrodkowanie, a Morata strzelił do bramki z bliskiej odległości, ale Las Palmas utrzymało prowadzenie.