Marc-Andre ter Stegen przejdzie operację pleców. "To właściwa i bezpieczna decyzja"

Marc-Andre ter Stegen przejdzie operację pleców. "To słuszna i bezpieczna decyzja"Profimedia
Bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen przejdzie operację pleców. Sam 31-letni piłkarz poinformował o tym w mediach społecznościowych. Urazu Niemiec nabawił się podczas listopadowego zgrupowania swojej reprezentacji narodowej.

Ter Stegen nie wystąpił w trzech ostatnich meczach Barcelony, której zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Zastępował go o siedem lat młodszy Inaki Pena.

"Po szczegółowych dyskusjach ze sztabem medycznym klubu i kilkoma zewnętrznymi ekspertami zdecydowaliśmy się na zabieg chirurgiczny. Przerwa w grze oczywiście mnie denerwuje, ale to właściwa i bezpieczna decyzja, aby powrócić w najlepszej formie do mojego klubu i drużyny narodowej" - napisał Niemiec na Instagramie.

Na razie nie wiadomo, na jak długo Ter Stegen będzie wykluczony z gry. Według mediów pod znakiem zapytania stoi jego występ nawet w pierwszych meczach fazy pucharowej Ligi Mistrzów, która rozpocznie się w połowie lutego. Wymuszona przerwa może również podważyć jego pozycję w kadrze Niemiec.

W poprzednim sezonie Ter Stegen dał sobie strzelić zaledwie 18 goli w 37 spotkaniach, przyczyniając się do pierwszego ligowego triumfu FC Barcelony od 2019 roku. Z kolei Pena był chwalony szczególnie za niedzielny występ przeciwko Atletico Madryt (1:0), kiedy kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą gola.