Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie: Sergio Ramos po 18 latach przerwy wraca do Sevilli

Sergio Ramos wraca do Sevilli
Sergio Ramos wraca do SevilliSevilla FC
Sergio Ramos i Sevilla osiągnęli porozumienie w sprawie powrotu obrońcy do klubu prawie dwie dekady po jego przeprowadzce do Realu Madryt. Hiszpan, który był wolnym zawodnikiem po nieprzedłużeniu kontraktu z PSG. Obrońca podpisał umowę na jeden sezon.

Sevilla FC i Sergio Ramos osiągnęli porozumienie w sprawie ponownego połączenia swoich ścieżek 18 lat później.

Była to skomplikowana operacja, wykluczana przez całe lato i możliwa dopiero po słabym początku Sevilli, a także kontuzji obrońców.

Sergio Ramos był obserwowany, odkąd dowiedział się, że nie zostanie w Paryżu. Miał kilka ofert z Turcji, Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej, ale wciąż je odrzucał, czekając na telefon, który nadszedł, gdy miał już wszystko dogadane przed podpisaniem umowy na dwa lata z Al-Ittihad, gdzie ponownie mógł zbiec się z Benzemą.

Dyrektor sportowy Victor Orta i prezes Jose Castro, wraz z resztą zarządu, postanowili nadać nowy kierunek swojemu projektowi i skorygować swój pierwotny pomysł, oparty na pozyskiwaniu młodych graczy, którzy mogliby zostać sprzedani w przyszłości za większe pieniądze.

W podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu z Ramosem pomogło również wsparcie udzielone byłemu reprezentantowi Hiszpanii przez obóz Sevilli, który początkowo niechętnie podchodził do jego sprowadzenia.

Biografia

Urodzony w Camas 30 marca 1986 roku. Sergio przeszedł przez drużyny młodzieżowe, aż zadebiutował w Sevilli w wieku zaledwie 16 lat w sezonie 2002/03.

W następnym roku, mając już ugruntowaną pozycję w ówczesnej Sevilli B, Joaquin Caparros dał mu debiut w pierwszej drużynie w meczu na Riazor 1 lutego 2004 roku, w którym zastąpił Paco Gallardo na niespełna pół godziny przed końcem. Sezon ten zakończył z bilansem siedmiu spotkań ligowych, kończąc rozgrywki jako gracz podstawowego składu.

W sezonie 2004/05, który rozpoczął w wieku zaledwie 18 lat, był stałym bywalcem pierwszej jedenastki, rozgrywając 31 meczów w LaLiga i strzelając dwa gole. Rozegrał również cztery mecze w Copa del Rey i sześć w Pucharze UEFA, strzelając jedną z bramek. 

Przez 16 lat występował w Realu Madryt, z którym wygrał 4 razy Ligę Mistrzów, a 5 razy był mistrzem Hiszpanii. Zdobył też dwa tytuły mistrza Europy i jeden mistrza świata z reprezentacją Hiszpanii.