Oficjalnie: Unai Simón jest siódmym bramkarzem Bilbao, który zdobył Trofeo Zamora

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie: Unai Simón jest siódmym bramkarzem Bilbao, który zdobył Trofeo Zamora

Unai Simón, podczas meczu Rayo-Athletic w Vallecas
Unai Simón, podczas meczu Rayo-Athletic w VallecasProfimedia
Hiszpan zachował czyste konto w sobotnim meczu z Rayo Vallecano i został zastąpiony przez Julena Aguirrezabalę po 60 minutach.

Bramkarz z Vitorii stracił 33 gole w 36 meczach i z odsetkiem 0,92 gola straconego na mecz jest koronowany na najlepszego bramkarza tegorocznych rozgrywek LaLiga.

Unai Simón zamyka świetny sezon, z tą indywidualną nagrodą i zdobyciem po raz pierwszy od 40 lat Copa del Rey przez Athletic. Sezon może być jeszcze lepszy, ponieważ jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Simon będzie bramkarzem pierwszego wyboru Hiszpanii na mistrzostwach Europy w Niemczech tego lata.

W poprzednim Euro jego występ był decydujący w rzutach karnych przeciwko Szwajcarii w ćwierćfinale. Baskijski golkiper ugruntował swoją pozycję jako bramkarza pierwszego wyboru reprezentacji narodowej.

Iríbar gratuluje mu na środku boiska

Tym samym Simón zastąpił José Ángela Iríbara, ostatniego bramkarza Athleticu, który zdobył Trofeo Zamora w sezonie 1960-1970. El Chopo wyszedł na murawę w madryckiej dzielnicy Vallecas, by osobiście mu pogratulować.

Wcześniejszymi zwycięzcami w barwach Bilbao byli Gregorio Blasco (dwukrotnie, w 1929/30 i 1933/34), José María Echevarría (1940/41), Raimundo Pérez Lezama (1946/47) i wspomniany Iríbar.