Real Sociedad trzyma się Europy na własnym stadionie i ucina nadzieję Cadiz

Piłkarze Realu Sociedad świętują gola Mikela Merino.
Piłkarze Realu Sociedad świętują gola Mikela Merino.Real Sociedad
Mikel Merino w pierwszej połowie i Zakharyan w drugiej dali Realowi Sociedad wszystkie trzy punkty, ponieważ wytrzymali presję ze strony Betisu. Cadiz miał kilka szans, zwłaszcza ze strony Chrisa Ramosa, ale w drugiej połowie został pokonany i nie mógł potwierdzić poprawy pokazanej przeciwko Atleti. Real zakończył passę ośmiu meczów bez zwycięstwa na Reale Arena.

Cadiz przyjechało do San Sebastian podbudowane zwycięstwem nad Atletico Madryt i dodatkową presją, jaką ten wynik wywarł na Celtę i inne drużyny z dolnych rejonów tabeli. Real Sociedad, ze swojej strony, wracał po zwycięstwie nad Granadą i niezmiennie ma na celu zapewnienie sobie pozycji zapewniającej kolejne europejskie przygody.

Baskowie wyszli więc z Beckerem, nowym w wyjściowej jedenastce, który wykorzystał podanie od Oyarzábala i uwolnił się w polu karnym, ale strzelił daleko obok bramki. Ledesma zdjął z kolei piłkę z buta Oyarzábala i wyczyścił strzał Braisa Méndeza zaledwie dwie minuty później.

Wyjściowe składy, formacje i noty za mecz Real Sociedad-Cadiz
Wyjściowe składy, formacje i noty za mecz Real Sociedad-CadizFlashscore

Mikel Merino daje Realowi prowadzenie

Real całkowicie kontrolował sytuację, dopóki Cádiz nie wdarło się w pole karne Remiro. Potem nadarzyła się potrójna okazja dla Cadiz, za sprawą Kouamé, Maxi Gómeza i Roberta Navarro, ale żaden z nich nie zdołał pokonać golkipera. Dwie minuty później Real nie odpuścił. Rzut rożny został szybko wykorzystany przez Kubo, Oyarzábal podał piłkę do Mikela Merino, który wykończył pięknym strzałem.

Do końca pierwszej połowy trwała walka. Sytuacje miały obie drużyny. Chris Ramos, który zastąpił kontuzjowanego Maxiego, oddał strzał, który minął słupek. Oyarzábal i Le Normand mogli podwyższyć prowadzenie Realu na 2:0 dzięki lobowi i główce.

Zacharian pieczętuje

W drugiej połowie było więcej tego samego. Po zagraniu Juanmiego i Roberta Navarro, nad bramką główkował Kouamé. Niedługo później Ledesma musiał jednak świetnie obronić strzał głową Mikela Merino, który uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zubimendiego.

W 68. minucie świetna akcja Braisa Méndeza, który wydaje się wracać do swojej najlepszej formy, po której Oyarzábal wykonał piętkę, a wykończył Zacharian.

Gol Rosjanina przypieczętował mecz i nie było już prawie żadnych wyraźnych okazji, aż do momentu, gdy w doliczonym czasie gry kolejna świetna interwencja Ledesmy zapobiegła trzeciemu trafieniu Realu po strzale Hamariego Traoré. Cádiz, po dobrej pierwszej połowie, osłabł po wyniku 0:2.

Ostatecznie trzy punkty pozostały w San Sebastian, podczas gdy Cádiz musiało dalej walczyć o pozostanie w lidze.