Robert Lewandowski ogłosił, że pozostaje na kolejny sezon w FC Barcelonie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Robert Lewandowski ogłosił, że pozostaje na kolejny sezon w FC Barcelonie

Robert Lewandowski ogłosił, że pozostaje na kolejny sezon w FC Barcelonie
Robert Lewandowski ogłosił, że pozostaje na kolejny sezon w FC BarceloniePAP
Robert Lewandowski pozostanie w nadchodzącym sezonie piłkarzem FC Barcelony, zadeklarował polski napastnik w środowej rozmowie z katalońskim dziennikiem "Mundo Deportivo".

W przeprowadzonym w języku hiszpańskim wywiadzie pochodzący z podwarszawskiego Leszna zawodnik podkreślił, że dalsza gra w zespole Barcy jest dla niego "jak najbardziej oczywista".

"Chcę wygrywać z tym klubem, jakim jest FC Barcelona, wiele tytułów. Wierzę, że w najbliższym sezonie możemy zagrać mocniej, zdobywając trofea" - powiedział Lewandowski, który z 18 bramkami jest w tym sezonie najlepszym strzelcem "Dumy Katalonii".

Lewandowski podkreślił, że chce grać jak najlepiej dla "wspólnego dobra": klubu FC Barcelony oraz występujących w zespole zawodników.

"Wierzę, że w przyszłym sezonie możemy triumfować (...). Z głębi serca chcę dać możliwie jak najwięcej naszej drużynie oraz klubowi" - dodał i zaznaczył, że w dalszym ciągu dobrze czuje się zarówno fizycznie, jak i mentalnie.

Statystyki Roberta Lewandowskiego w LaLiga
Statystyki Roberta Lewandowskiego w LaLigaFlashscore

Polski napastnik wyraził przekonanie, że w kończącym się sezonie dzięki częstemu pojawianiu się na boisku w barwach Barcy młodych zawodników, "Duma Katalonii" zyska na jakości i sile w rozgrywkach 2024-25. Wśród zawodników, w których pokłada nadzieję w nadchodzącym sezonie, "Lewy" wymienił hiszpańskiego napastnika Lamine'a Yamala.

"Mam nadzieję, że zdobyte przez tych młodych zawodników doświadczenie będzie procentowało w nadchodzących rozgrywkach" - powiedział polski piłkarz.

Środowy wywiad ucina spekulacje, które pojawiły się w ostatnim czasie wobec Roberta Lewandowskiego i jego dalszej kariery w FC Barcelonie. Część hiszpańskich komentatorów twierdziła bowiem, że Polak zamierza opuścić szeregi katalońskiego klubu.

35-letni dziś Lewandowski zasilił FC Barcelonę w lipcu 2022 r. Przechodząc z Bayernu Monachium do "Dumy Katalonii" związał się z nowym klubem na okres czterech lat.