Sześć goli i dublet Dovbyka. Girona pokonała Osasunę i wróciła na szczyt LaLiga

Girona pokonała Osasunę w sześciobramkowym thrillerze i awansowała do LaLiga
Girona pokonała Osasunę w sześciobramkowym thrillerze i awansowała do LaLigaAFP
Girona tymczasowo powróciła na szczyt LaLiga, wygrywając 4:2 z Osasuną. Jedną bramkę i dwie asysty w tym meczu zanotował Artem Dovbyk, dzięki czemu jego drużyna wciąż o trzy punkty wyprzedza Real Madryt.

Girona kontrolowała grę i objęła prowadzenie dzięki pięknie skonstruowanemu kontratakowi, który został zapoczątkowany w pobliżu ich narożnika przez Savio i dokończony przez Dovbyka, który ostatecznie dośrodkował na dalszy słupek, a gola strzelił Ivan Martin.

Osasuna wyrównała, gdy bramkarz Paulo Gazzaniga sparował strzał, ale do piłki dopadł Ante Budimir, umieszczając ją w siatce. Swojego drugiego gola zdobył 10 minut po wznowieniu gry, celnie główkując.

Jednak Dovbyk jeszcze nie skończył. Ukraiński napastnik najpierw skierował piłkę do bramki przy słupku, a następnie asystował Viktorowi Tsygankovowi przy trzecim golu w 80. minucie. Aleix Garcia przypieczętował trzy punkty trafieniem w 90. minucie.

Real Madryt, który pokonał Gironę wcześniej w tym sezonie i zyskał przewagę w tabeli Laliga, może wrócić na pierwsze miejsce, jeśli pokona Rayo Vallecano w niedzielę.