Trener Xavi: Messi nie chce "presji" związanej z powrotem do Barcelony

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Trener Xavi: Messi nie chce "presji" związanej z powrotem do Barcelony

Lionel Messi powiedział, że woli dołączyć do Interu Miami niż wrócić do Barcelony, a trener Xavi rozumie tę decyzję.
Lionel Messi powiedział, że woli dołączyć do Interu Miami niż wrócić do Barcelony, a trener Xavi rozumie tę decyzję.AFP
Trener Barcelony, Xavi Hernandez, powiedział w czwartek, że rozumie pragnienie Lionela Messiego, aby uniknąć "presji" związanej z powrotem do katalońskiego giganta tego lata.

Messi ogłosił w środę, że będzie grał w amerykańskim Interze Miami w Major League Soccer po zakończeniu dwuletniego pobytu w Paris Saint-Germain.

Argentyński rozgrywający, siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki, miał do wyboru powrót do katalońskiego klubu, w którym wyrzeźbił swoje dziedzictwo, lub przeprowadzkę za ogromne pieniądze do Arabii Saudyjskiej.

"Nie miał dobrego czasu przez te dwa lata (w Paryżu) i teraz nie chce tego rodzaju presji" - powiedział Xavi na Twitchu.

"To osobista decyzja, a okoliczności nie pomogły, ale decyzja należy do Leo i musimy ją uszanować, jest najlepszy w historii".

Xavi powiedział, że dużo rozmawiał z Messim w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale zauważył "zmianę" w ciągu ostatnich kilku dni.

"Może nie widział tego tak wyraźnie i trzeba to uszanować - wiele razy nie stawiamy się na miejscu innych, brakuje nam empatii, a bycie Leo nie może być łatwe" - stwierdził Xavi.

"Wyobraź sobie Messiego, ze uwagą, którą przyciąga, nigdy nie jest spokojny, musi zachowywać się perfekcyjnie, musi być idealny na boisku, musi być najlepszy pod każdym względem".

Lionel Messi (C) reaguje po zakończeniu ostatniego meczu z Paris Saint-Germain
Lionel Messi (C) reaguje po zakończeniu ostatniego meczu z Paris Saint-GermainAFP

Messi, który przybył do Barcelony jako 13-latek i stał się najlepszym zawodnikiem w historii klubu, został zmuszony do odejścia w 2021 roku, ponieważ sytuacja finansowa klubu uniemożliwiła mu zawarcie nowej umowy.

Napastnik, który wygrał mistrzostwa świata w grudniu 2022 roku z Argentyną, był wyśmiewany przez fanów PSG po tym, jak drużyna została wyeliminowana w fazie 1/8 finału Ligi Mistrzów drugi rok z rzędu.

"Podekscytowanie zostało wygenerowane, ponieważ obaj rozmawialiśmy, dużo rozmawialiśmy, wszyscy byliśmy podekscytowani - najpierw on, potem ja, a potem klub" - dodał Xavi.

"Często czegoś chcesz, ale okoliczności nie pomagają, on to bardzo dobrze wyjaśnił".

"Chce obniżyć poziom presji, a gdyby tu wrócił, byłoby to od razu 10 na 10".

Messi powiedział w wywiadzie dla hiszpańskich mediów, że obawia się, iż sytuacja ekonomiczna Barcelony może utrudnić powrót i nie chce ryzykować, że do końca lata będzie bez klubu.

Zawodnik przyznał również, że nie może się doczekać, aby cieszyć się życiem w Miami, jednocześnie dając z siebie wszystko w nowym klubie.

"Chcę znów cieszyć się sobą, spędzać czas z rodziną, z dnia na dzień" - powiedział Messi.

"Jestem w momencie, w którym chcę nieco zejść z centrum uwagi, myśleć więcej o mojej rodzinie".