Xavi da odpocząć Lewandowskiemu, więcej minut dla zmienników

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Xavi da odpocząć Lewandowskiemu, więcej minut dla zmienników
Barça zapewniła sobie tytuł LaLiga w Cornellà
Barça zapewniła sobie tytuł LaLiga w Cornellà
AFP
Mistrzostwo w kieszeni, 14 punktów przewagi nad drugim miejscem. Wynik Barçy w LaLiga 2022/2023 opisuje tylko jedno słowo: wspaniały. W czterech ostatnich meczach Dumę Katalonii mogą czekać zmiany kadrowe.

Zapewnienie sobie tytułu w derbach na RCDE Stadium daje sztabowi trenerskiemu ogromne możliwości. Zawodnicy rzadziej pojawiający się w wyjściowym składzie, otrzymają szansę jako uzupełnienie. Zmęczenie, które zebrało swoje żniwo po mistrzostwach świata w Katarze, ma tutaj bardzo istotne znaczenie.

Aby uniknąć kontuzji lub przeciążenia, Xavi zamierza wdrożyć plan regeneracji, w którym zmiennicy otrzymają minuty. Intencje trenera nie oznaczają, że zawodnicy pierwszej drużyny zostaną odstawieni i wejdą w okres wakacyjny. Wręcz przeciwnie, Hernandez ma nadzieję na utrzymanie swojego trzonu i stopniowe dawanie szans graczom takim jak Ansu Fati, Eric Garcia, Sergi Roberto, Ferran Torres, Jordi Alba i Pablo Torre, którzy generalnie mają mało miejsca w składzie.

Ansu i Ferran w ataku rozpoczną niektóre mecze. Obaj radzą sobie umiarkowanie w tym sezonie. Dembélé, który stracił trzy miesiące z powodu kontuzji, otrzyma szanse i może zaczynać na przemian z Robertem Lewandowskim.

W bramce nie oczekuje się żadnych zmian: Ter Stegen pozostaje w grze o nagrodę Zamory i rekord czystych kont. Przynajmniej dopóki niemiecki bramkarz nie zdobędzie wyróżnienia, nie ma planów zastąpienia go.

Z drugiej strony, są ruchy w obronie: Sergio Roberto i Jordi Alba mogą dać wytchnienie dla Balde i Koundé; Eric García, który nie wyszedł od początku gry od kwietnia, jest opcją dla Aráujo, aby odetchnąć.

Środek pola, najsilniejszy obszar Barçy, również potrzebuje przerwy. Gavi rozegrał do tej pory prawie 50 meczów w tym sezonie. Andaluzyjczyk prawdopodobnie będzie zmiennikiem już do końca sezonu. Jako uzupełnienie pojawiają się Kessié i Pablo Torre. Afrykanin strzelił jedną z najważniejszych bramek kampanii przeciwko Realowi Madryt i na razie nie zadomowił się w wyjściowym składzie Blaugrany. Tymczasem Torre jest poza rytmem, gdy sezon 2022/23 dobiega końca.