Xavi wierzy w mistrzostwo Girony. "Oni mogą tego dokonać"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Xavi wierzy w mistrzostwo Girony. "Oni mogą tego dokonać"
Xavi wierzy w mistrzostwo Girony. "Oni mogą tego dokonać"
Xavi wierzy w mistrzostwo Girony. "Oni mogą tego dokonać"
AFP
W niedzielę Barcelona zmierzy się w La Liga drugą w tabeli Gironą, a Xavi Hernandez wierzy, że niespodzianka tego sezonu w Hiszpanii jest w stanie zapewnić sobie mistrzostwo.

Girona, po zaledwie jednej porażce, ma tyle samo punktów co liderujący Real Madryt, podczas gdy mistrzowie poprzedniego sezonu, Barcelona, tracą cztery punkty do wspomnianej dwójki. W sobotę rozmawiając z reporterami, Xavi nie miał wątpliwości, gdy zapytano go, czy Girona może wygrać rozgrywki.

„Powiedziałem już to wbrew wszelkim przeciwnościom i, co zaskakujące, oni mogą tego dokonać. Lubię ich, bo są odważni, nie boją się” - powiedział Xavi. Awans Girony na szczyt tabeli zaskoczył wielu, ale wśród nich nie ma Xaviego, który był pełen pochwał dla kolejnych przeciwników Barcelony.

„To wspaniały mecz. Girona, co jest zaskakujące dla wielu osób, jest liderem lub współliderem. Ale dla nas nie jest to niespodzianką. To dynamiczny zespół, ze świetnym trenerem, systemem podobnym do naszego, chcą mieć piłkę, chcą być bohaterami – wywierają na ciebie presję. Gratuluję trenerowi i drużynie” - powiedział.

Czołówka tabeli La Liga
Flashscore

W zeszłym sezonie Girona zajęła 10. miejsce, ale bezbramkowo zremisowała z Barceloną na Camp Nou i przegrała 0:1 u siebie, ale w tym sezonie Girona to inny zespół, przez co trudniej przewidzieć, jak podejdą do tego meczu.

„W zeszłym sezonie Girona grając na naszym stadionie wywarła na nas presję, a u siebie grali defensywnie. Zobaczymy jutro.  Przygotowaliśmy grę z kilkoma scenariuszami. Mają więcej wariantów i indywidualności. Bardzo się poprawili w porównaniu z zeszłym rokiem” - powiedział Xavi.

W ubiegły weekend Barca przeszła ciężki test, wygrywając 1:0 z Atletico Madryt, a wcześniej zwycięstwo 2:1 z Porto zapewniło jej miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, przygotowując ją na niedzielny mecz z rywalem z Katalonii.

„Spisaliśmy się bardzo dobrze, jeśli chodzi o morale i pewność siebie. Rozegraliśmy dwa mecze, które były dwoma finałami. Jutro naszym rywalem będzie zespół, który ma nad nami cztery punkty przewagi. Jutro musimy ponownie się wykazać” - powiedział Hiszpan.