Alonso obawia się zagrożenia ze strony Atalanty. "Mają świetną mentalność"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Alonso obawia się zagrożenia ze strony Atalanty. "Mają świetną mentalność"

Trener Bayeru Leverkusen Xabi Alonso podczas środowej konferencji prasowej
Trener Bayeru Leverkusen Xabi Alonso podczas środowej konferencji prasowejReuters
Bayer Leverkusen będzie miał trudności z pokonaniem Atalanty w finale Ligi Europy, powiedział menedżer Xabi Alonso, po tym jak włoska drużyna znokautowała w poprzednich rundach Liverpool i trzykrotnego finalistę Olympique Marsylia.

Ale Leverkusen ma własne plany, ponieważ gonią za potrójną koroną, po tym jak niedawno zostali ukoronowani jako nowi mistrzowie Bundesligi.

W tym sezonie Leverkusen ma niezwykłą passę 50 meczów, a 22 maja w Dublinie zagra z drużyną Gian Piero Gasperiniego, która zajmuje piąte miejsce w Serie A.

"Atalanta to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Trener ma jasny plan, mają świetną mentalność i duży skład" - powiedział Alonso dziennikarzom w środę.

"Jeśli damy z siebie wszystko, mamy szansę, ale będzie ciężko. To zespół z najwyższej półki".

Z tytułem ligowym w kieszeni, Leverkusen są w pełni skoncentrowani na wygraniu obu finałów, w tym starcia Pucharu Niemiec z Kaiserslautern 25 maja.

Ale zanim to nastąpi, w sobotę czeka ich mecz u siebie z Augsburgiem w lidze.

Trener Bayeru Leverkusen Xabi Alonso z zawodnikami na treningu
Trener Bayeru Leverkusen Xabi Alonso z zawodnikami na treninguReuters

"Czujemy się bardzo dobrze, nie możemy się doczekać gry w dwóch finałach. To dla nas wielka szansa. Mamy czas na przygotowania. Jest jeszcze mecz Bundesligi, ale oczywiście skupiamy się już na dwóch finałach" - powiedział Hiszpan.