Kosta Runjaić na dłużej w Legii Warszawa. Nowy kontrakt trenera wicemistrzów Polski

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kosta Runjaić na dłużej w Legii Warszawa. Nowy kontrakt trenera wicemistrzów Polski

Nowy kontrakt trenera Kosty Runjaicia
Nowy kontrakt trenera Kosty RunjaiciaLegia Warszawa
Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić podpisał z klubem nową umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

Kosta Runjaić został szkoleniowcem Legii Warszawa w czerwcu 2022 roku. Prowadzony przez niego zespół zdobył 20. w historii klubu Puchar Polski i 5. Superpuchar, a rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zakończył na drugim miejscu i wystąpi w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

"Chciałbym serdecznie podziękować Dariuszowi Mioduskiemu, Marcinowi Herrze i Jackowi Zielińskiemu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli przedłużając kontrakt. Jestem szczególnie zadowolony z tego powodu, ponieważ to pokazuje, że zarząd Legii ma taki sam pomysł jak ja na skuteczną pracę. Tylko wtedy, gdy kluczowe osoby blisko współpracują ze sobą przez dłuższy czas i w duchu wzajemnego zaufania, klub może rzeczywiście się rozwijać, zarówno pod względem sportowym, jak i ekonomicznym" - mówi trener Kosta Runjaić.

"Wiele tutaj zaczęliśmy, ale koniec tego procesu jest jeszcze daleko. Największym sukcesem dla mnie jako trenera jest zawsze to, że mogę w znaczącym stopniu rozwijać klub razem ze wszystkimi oddanymi mu osobami. To możliwe jest tylko przez lata. Jesteśmy na dobrej drodze i musimy ją kontynuować. Chcę nią podążać pokazując przykład i determinację" - dodał szkoleniowiec.

Niemiecki szkoleniowiec dotychczas prowadził drużynę w 42 meczach, z których wygrał 23, notując średnią dwóch punktów na mecz w rozgrywkach ligowych.

"Przedłużenie kontraktu z trenerem Runjaiciem oznacza stabilizację i kontynuację obecnego modelu zarządzania zespołem. Wysoko oceniamy jakość pracy, kompetencje i komunikację sztabu, w który nadal będziemy inwestować. Doceniamy przede wszystkim rozwój sportowy drużyny, ale również rozwój indywidualny wielu zawodników, dzięki któremu wzrosła ich wartość"  - powiedział dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński.

"Trener Runjaić objął zespół w okolicznościach, które wymagały umiejętności budowania relacji i wygenerowania odpowiedniej energii w zespole, co było tak samo ważne jak odpowiednie przygotowanie piłkarzy i znalezienie dla nich odpowiedniego modelu gry. Otwartość i duże zaangażowanie trenera w sprawy klubu, który zapewnia drużynie i sztabowi doskonałe warunki, świadczą o poczuciu wzajemnej odpowiedzialności. Życzę Koście sukcesów w dalszej pracy w Legii" - podsumował były zawodnik i trener Wojskowych.

Kosta Runjaić przez 4,5 roku prowadził Pogoń Szczecin, z którą dwukrotnie zajął miejsce na podium. Wcześniej pracował m.in. w występujących na poziomie 2. Bundesligi 1. FC Kaiserslautern, TVS 1860 Monachium i MSV Duisburg.