Maik Nawrocki już w Glasgow, Legia robi niezły interes z Celtikiem

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Maik Nawrocki już w Glasgow, Legia robi niezły interes z Celtikiem

Maik Nawrocki już w Glasgow, Legia robi niezły interes z Celtikiem
Maik Nawrocki już w Glasgow, Legia robi niezły interes z CeltikiemMateusz Kostrzewa, Legia.com
To może być drugi najdrożej sprzedany piłkarz w historii Legii Warszawa. Młody obrońca ma w tej chwili przechodzić testy medyczne w Glasgow.

Gdy Maik Nawrocki nie znalazł się w kadrze na pierwszy mecz Legii w Ekstraklasie 2023/24, trener Kosta Runjaić argumentował to urazem nabytym w ostatnich dniach. Jednak znany z dobrych źródeł w Legii portal Legionisci.com ustalił, że zawodnik w piątek rano wyjechał do Szkocji na testy medyczne.

O zainteresowaniu Nawrockim mówiło się od jakiegoś czasu, miały się o niego bić Galatasaray i Celtic. Oferty były na tyle dobre, że warszawski klub postanowił skorzystać z lepszej z nich. Za sprzedaż defensora na Celtic Park Legia ma otrzymać do 6 milionów euro (ponad 5 milionów podstawy plus bonusy) i procent od kolejnej sprzedaży.

Maik Nawrocki urodził się w 2001 roku Bremie i szkolił w Werderze, skąd trafił na wypożyczenie do Warty Poznań. Gdy to dobiegło końca, zgłosiła się po niego Legia – najpierw również w ramach wypożyczenia, a w 2022 roku zawodnik został pozyskany na stałe. 

Od tego czasu jego wartość rynkowa gwałtownie podskoczyła, do czego przyczynił się zwłaszcza sezon 2022/23. W 25 meczach ligowych obrońca dał Legii cztery gole i asystę ma też na koncie dwie kolejne asysty w Lidze Europy.

Ostatnie sezony Maika Nawrockiego to gwałtowny rozwój kariery
Ostatnie sezony Maika Nawrockiego to gwałtowny rozwój karieryFlashscore