Zarzuty UEFA wobec West Hamu i Fiorentiny za incydenty w finale Ligi Konferencji

Cristiano Biraghi został uderzony kubkiem podczas środowego finału, w wyniku czego krwawiłReuters
Fiorentina i West Ham United zostały objęte postępowaniem za zachowanie swoich kibiców w środowym finale Ligi Konferencji Europy w Pradze - poinformował w piątek europejski organ zarządzający piłką nożną UEFA.

Sędzia podczas środowego finału LKE był zmuszony przerwać grę w połowie pierwszej połowy po tym, jak kibice West Hamu rzucali przedmiotami w Cristiano Biraghiego z Fiorentiny, uderzając obrońcę w głowę i powodując obfite krwawienie.

Obie drużyny zostaną obarczone odpowiedzialnością za rzucanie przedmiotami przez ich kibiców. Ponadto Fiorentina ma zarzuty odpalenia pirotechniki w jej sektorach, podczas gdy West Ham czekają sankcje za wtargnięcie grupy kibiców na boisko.

Czeska policja poinformowała również, że zatrzymała 16 kibiców Fiorentiny po tym, jak przed meczem zaatakowali fanów West Hamu w lokalnym barze, raniąc również jednego policjanta. Mecz zakończył się zwycięstwem West Hamu 2:1 po tym, jak Jarrod Bowen w 90. minucie zdobył bramkę.