Dobre losowanie Jagiellonii w eliminacjach LM, ale konkretny rywal jeszcze nie jest znany

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Dobre losowanie Jagiellonii w eliminacjach LM, ale konkretny rywal jeszcze nie jest znany

Jagiellonia Białystok w eliminacjach do Ligi Mistrzów zagra z ze zwycięzcą pary FK Panevezys – HJK
Jagiellonia Białystok w eliminacjach do Ligi Mistrzów zagra z ze zwycięzcą pary FK Panevezys – HJKProfimedia
Mistrz Polski poznał rywala, z którym zmierzy się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jagiellonia Białystok o awans do kolejnej fazy zagra z ze zwycięzcą dwumeczu FK Panevezys – HJK. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 23-24 lipca na wyjeździe, a rewanż tydzień później w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok zadebiutuje w eliminacjach do Ligi Mistrzów po historycznym mistrzostwie Polski. Przed Jagą minimum trzy dwumecze w europejskich pucharach, a wygranie jednego z nich, gwarantuje udział w fazie ligowej Ligi Konferencji. 

Przed początkiem losowania drużyny zostały podzielone na grupy, więc zmniejszyło się grono zespołów, z którymi Jagiellonia mogła się zmierzyć w walce o trzecią rundę. Potencjalnymi przeciwnikami mogli być Maccabi Tel Awiw, Karabach Agdam oraz zwycięzcy dwumeczów Slovan BratysławaStruga oraz FK PanevezysHJK

Padło na FK Panevezys lub HJK, czyli można stwierdzić, że los był łaskawy dla mistrzów Polski, ponieważ na papierze trafili na najłatwiejszych rywali. Na pewno trudniej byłoby im pokonać rywali z Izraela, Azerbejdżanu czy Słowacji.

HJK to wprawdzie przeciwnik, który grał już w fazach grupowych europejskich pucharów, ale spośród potencjalnych rywali jest on możliwy do pokonania. Jagiellonia na pewno uda się na Litwę lub do Finlandii i nie będzie na straconej pozycji.