Tuchel przed rewanżem z Lazio: "Musimy poczuć presję, aby zagrać na najwyższym poziomie"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Tuchel przed rewanżem z Lazio: "Musimy poczuć presję, aby zagrać na najwyższym poziomie"

Drużyna Tuchela musi spróbować odwrócić losy spotkania.
Drużyna Tuchela musi spróbować odwrócić losy spotkania.Reuters
Trener Bayernu Monachium Thomas Tuchel (50) powiedział, że Bayern musi czuć presję, jeśli chce zaprezentować się jak najlepiej we wtorkowym meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio. Bawarczycy przegrali pierwszy mecz w Rzymie 0:1.

Bayern jest daleki od swojej najlepszej formy, ponieważ w ostatnich pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach zdołał odnieść tylko jedno zwycięstwo. Tuchel ogłosił już, że po zakończeniu sezonu ustąpi ze stanowiska głównego trenera. Ostatnio niemieccy giganci tylko zremisowali z Freiburgiem i mają już 10 punktów straty do liderów Bundesligi z Leverkusen.

"Myślę, że sytuacja jest dla nas bardzo jasna, ale potrzebujesz presji, aby występować na najwyższym poziomie. Nasze ostatnie wyniki, w tym porażka w pierwszym meczu we Włoszech, oznaczają, że wcale nie będzie łatwo. Presja jest konieczna, będzie obecna. Poprzeczka jest wysoko" - powiedział niemiecki szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Bawarczycy, którzy zdobyli 11 ostatnich tytułów w lidze krajowej i trofeum Ligi Mistrzów w 2020 roku, są zagrożeni brakiem jakiegokolwiek triumfu w tym sezonie. Odpadnięcie z rozgrywek europejskich może potencjalnie oznaczać dla Tuchela rychłe odejście. "Wiem, co uzgodniliśmy i co zakomunikowaliśmy. Możecie być pewni, że nikt nie ma większych ambicji do wygrywania niż ja" - dodał.

"Liczyć się będzie każda minuta. Nie mamy czasu do stracenia, przewaga jest po stronie Lazio, więc musimy zagrać z chłodną głową, ale nadal mieć emocje, a wraz z nimi wcisnąć gaz i grać o bramki" - wyjaśnił.