Informacja Flashscore: Verratti opuści PSG. Klub uważa sprzedaż za konieczną i sensowną

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Informacja Flashscore: Verratti opuści PSG. Klub uważa sprzedaż za konieczną i sensowną
W karierze Włocha zmienia się strona.
W karierze Włocha zmienia się strona.
Fabrizio Romano - Twitter
To była jedna z najciekawszych historii tego lata, która w najbliższych godzinach powinna dobiec końca. Według informacji francuskiej redakcji Flashscore, Marco Verratti rzeczywiście dołączy do katarskiego klubu Al-Arabi.

"Here we go" Fabrizio Romano rozbrzmiało w niedzielę rano: Verratti opuści Paris Saint-Germain. Włoski pomocnik, od kilku tygodni naciskany przez swój klub w kierunku odejścia, znajdował się na celowniku Al-Arabi. Sfinalizowanie transakcji zajęło trochę czasu, ale udało się to w niedzielę.

PSG ma uzyskać za 30-latka pokaźną sumę 45 milionów euro. Zawodnik wyceniany jest na 40 milionów euro według Transfermarkt, dlatego to wciąż bardzo dobry interes dla stołecznego klubu. Przede wszystkim wiadomość ta oznacza koniec niezwykłej przygody Włocha w Paryżu. Przybywając jako młody talent, odejdzie ze statusem legendy.

I choć wielu kibiców będzie krytykować odejście "Małej Sowy", paryski klub uznał, że nadszedł odpowiedni moment na sprzedaż włoskiego pomocnika. Według doniesień, paryski klub, który niezwykle ceni Marco Verrattiego, decydując się na sprzedaż wziął pod uwagę jego wiek i obecną wartość rynkową. Wewnętrznie decyzja ta jest uważana za "inteligentną", ponieważ obawiano się, że jego cena spadnie w ciągu sezonu. Odejście Włocha jest zatem częścią przebudowy drużyny, która była wykonywana przez całe lato.