PSG rozgromiło Montpellier sześcioma bramkami, Mbappé ustrzelił hat-tricka

Mbappé trafiał trzy razy.
Mbappé trafiał trzy razy.AFP
Po trzech remisach z rzędu, najdłuższej passie bez zwycięstwa paryżan od wiosny 2022 roku, PSG pokonało Montpellier aż 6:2 w 26. kolejce Ligue 1. Goście rozegrali mecz niemal perfekcyjnie, tylko w defensywie pozwalając sobie na straty pozwalające gospodarzom otrzeć łzę.

Montpellier nieoczekiwanie prawie objęło prowadzenie w dziewiątej minucie niedzielnego hitu Ligue 1. Léo Leroy dośrodkował piłkę na skraj szesnastki, ale jego strzał w kierunku lewego słupka obronił Gianluigi Donnarumma. Po drugiej stronie, pięć minut później, piękną indywidualną akcją popisał się Vitinha, który technicznym strzałem z dystansu nie dał już szans bramkarzowi.

Sprawdź komplet statystyk meczu Montpellier-PSG

Mniej więcej w połowie pierwszej połowy Kylian Mbappé rozegrał piłkę na lewej stronie boiska i z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Czerwono-Niebieskich. Drużyna z południa Francji nie poddała się i zdołała zdobyć kontaktowego gola w 30. minucie, gdy Arnaud Nordin wykończył głową odbitą piłkę.

Gospodarzom przyznano dodatkowo rzut karny w ostatniej minucie pierwszej połowy, a Savanier fachowo zamienił go strzałem w lewy słupek. Do przerwy było więc 2:2.

Radość miejscowych nie trwała długo, gdy kula armatnia Mbappé zapewniła gościom świetny start w drugiej połowie. W 50. minucie, po szybkiej kontrze, oddał techniczny strzał, który odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki. Nie minęły trzy minuty, a Dimitry Bertaud ponownie wyłowił piłkę z siatki.

Tym razem Kang-In Lee oddał strzał po podaniu Kolo Muaniego, a jego uderzenie było celne. W 63. minucie Mbappé skompletował hat-tricka, gdy Vitinha znalazł go przed bramką, a jego szybki strzał wylądował przy lewym słupku. Gospodarzom po raz drugi w meczu przyznano rzut karny, ale tym razem werdykt sędziego został unieważniony.

Wisienką na torcie dla mistrzów Ligue 1 był strzał Nuno Mendesa od słupka na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, zamykający wynik na 6:2.