RC Lens zwiększa swoje nadzieje na Ligę Mistrzów dzięki wygranej z AS Monaco

RC Lens zwiększa swoje nadzieje na Ligę Mistrzów dzięki wygranej z AS MonacoAFP
Drużyna RC Lens wzmocniła swoje nadzieje na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, wygrywając u siebie 3:0 z Monaco, jednym z bezpośrednich rywali o miejsce w europejskich pucharach. W spotkaniu zagrało trzech Polaków.

Przemysław Frankowski rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Z kolei Łukasz Poręba i wracający po kontuzji Adam Buksa pojawili się na boisku w samej końcówce rywalizacji.

Dwa gole przed przerwą strzelił belgijski napastnik Lois Openda, a w drugiej odsłonie zanotował asystę przy trafieniu pomocnika Adriena Thomassona. Dzięki zwycięstwu RC Lens tymczasowo  awansował na drugie miejsce w tabeli Ligue1. Ekipa Francka Haise'a ma 66 punktów, do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek.

Wynik ten pozostawił Monaco na czwartym miejscu, pięć punktów za Lens, podczas gdy trzeci Olympique Marsylia w niedzielę wybiera się na mecz z Olympique Lyon.

Wcześniej Paris Saint-Germain praktycznie zamknęło innym drogę do tytułu dzięki wygranej 2:1 w Angers, dzięki której ma już 75 punktów.

Na stadionie Bollaert w Lens gospodarze wyszli na prowadzenie po dziewięciu minutach, kiedy to Openda po raz pierwszy wbił piłkę do bramki.

Siedem minut później napastnik podwoił przewagę, strzelając pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Deivera Maachado. Bliski zdobyczy bramkowej był także Sekou Fofana.

W 49. minucie sędzia nie uznał gola Thomassona z powodu przewinienia, ale siedem minut później zawodnik został nagrodzony za swoje wysiłki, gdy wykorzystał dośrodkowanie od Opendy.

Heat mapa - Lois Openda
Heat mapa - Lois OpendaOpta/AFP

Wcześniej w sobotę, zajmujące piąte miejsce Lille, które ma 56 punktów, zremisowało 1:1 z walczącym o utrzymanie AJ Auxerre.

Znajdujące się na dnie tabeli Angers zostanie zdegradowane do Ligue 2 w niedzielę, jeśli Stade Brestois pokona AC Ajaccio na wyjeździe, a Nantes pokona Troyes u siebie.