Thriller i siedem goli w Lille, piorunująca końcówka Lyonu zaskoczyła gospodarzy

Lyon pokonał Lille Paulo Fonseca i walczy o europejskie puchary
Lyon pokonał Lille Paulo Fonseca i walczy o europejskie pucharyAFP
Olympique Lyon dokonał niesamowitego powrotu i pokonał Lille 4:3, notując już cztery zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach Ligue 1.

Lille OSC nie potrzebowało wiele czasu, aby się rozkręcić i prawie zaskoczyło Lyon już w czwartej minucie poniedziałkowego meczu, kiedy Gabriel Gudmundsson ukradł piłkę Clintonowi Macie na linii końcowej gości, ale jego podcięcie do Jonathana Davida zostało dobrze zatrzymane przez Anthony'ego Lopesa.

Sprawdź komplet statystyk meczu Lille - Lyon

Składy i noty za mecz Lille - Lyon
Składy i noty za mecz Lille - LyonFlashscore

W 21. minucie Bafodé Diakité wzniósł się najwyżej i przeciął długi rzut wolny Yusufa Yaziciego uderzeniem w górny róg, otwierając wynik spotkania po stronie gospodarzy.

Yazici został zdjęty z boiska zaledwie pięć minut później, a jego zmiennik, Edon Zhegrova, natychmiast sprawdzał strzałem Anthony'ego Lopesa. Po tym, jak Alexandre Lacazette główkował po dośrodkowaniu Maty, Zhegrova ponownie pokazał się w ataku. W 37. minucie, po katastrofalnie krótkim wybiciu piłki, David wyłożył ją Albańczykowi, który niskim strzałem podwyższył na 2:0.

Lyon, który przegrał tylko jeden z ośmiu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach (z Paris Saint-Germain dwa tygodnie temu), wyszedł ożywiony w drugiej połowie. W 65. minucie Ainsley Maitland-Niles otrzymał podanie od Nemanji Maticia i połączył siły z Lacazette'em, by uruchomić Saïda Benrahamę, który w 66. minucie fachowo strzelił w górny róg bramki na 2:1. Gol został potwierdzony przez VAR po tym, jak chorągiewka sędziego asystenta została uznana za podniesioną nieprawidłową.

Zachęcony tym golem, Pierre Sage wprowadził z ławki szereg atakujących zmienników i dwóch z nich wyrównało stan meczu w 82. minucie. Mama Baldé zostawił Ismaily'ego z tyłu biegnąc prawą stroną, a jego podcięta piłka została odbita przez Malicka Fofanę przy dalekim słupku w 82. minucie. Słabość Lyonu w setach została ponownie obnażona w 85. minucie przez Diakité, który został pozostawiony bez krycia, aby precyzyjnie skierować piłkę do bramki, dzięki czemu w 85. minucie było 3:2.

Ale, choć może się to wydawać niewiarygodne, bramki jeszcze się nie skończyły i obraz gry zmienił się ponownie w ostatnich minutach. Dwóch byłych graczy Arsenalu dołączyło do ataku Lyonu. Maitland-Niles wybrał Lacazette'a, który trafił do siatki w 88. minucie.

Lyon nie zadowolił się punktem i wykorzystał moment, by zdobyć wszystkie trzy punkty w doliczonym czasie gry. Mama Baldé celnie przeciął dośrodkowanie Maty, aby awansować na siódme miejsce, zaledwie dwa punkty od miejsc w Europie, podczas gdy Brest nadal zajmuje ostatnie automatyczne miejsce w Lidze Mistrzów przed Lille.