Hiszpanki ograły Francję i zagrają w finale Euro U17. Czy dołączą do nich Polki?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hiszpanki ograły Francję i zagrają w finale Euro U17. Czy dołączą do nich Polki?

Celia Segura otworzyła wynik spotkania
Celia Segura otworzyła wynik spotkaniaProfimedia
Nie było walki pomiędzy La Rojitą i Les Bleuettes w półfinale Euro U17 w Szwecji. Hiszpanki wpakowały rywalkom sześć bramek w ciągu pierwszej półgodziny i nie dały szans swoim przeciwniczkom. W drugim środowym półfinale Polki zmierzą się z Angielkami.

Półfinałowe starcie na mistrzostwach Europy U17 w Szwecji zakończyło się rozczarowaniem dla Francji. Hiszpanki wprawdzie były faworytkami spotkania, ale chyba nikt nie spodziewał się tak sromotnej porażki w skrajnie jednostronnym meczu.

Po 30 minutach gry La Rojita prowadziła 6:0, oddając 6 celnych strzałów. Celia Segura otworzyła wynik już w 3. minucie, a po tym, jak Martina González przyjęła wysoką piłkę, Aiona Gómez podwyższyła na 2:0 w 6. minucie. Po długiej sekwencji wymian między dwiema środkowymi obrończyniami, Hiszpanki rzuciły się w pole karne z dwoma podaniami, a Lua Calo zabiła napięcie, dodając trzecią bramkę w kwadrans strzałem w dalszy róg.

To był katastrofalny początek dla drużyny Cécile Locatelli, a kolejne 15 minut potwierdziło, że Hiszpanki nie mają dość: Alba Cerrato zdobyła swoją piątą i szóstą bramkę w zawodach w czterech meczach (18. i 31. min), a Calo również skompletowała dublet na koniec podręcznikowej akcji zespołowej (28.).

Na domiar złego Les Bleuettes nie wykorzystały rzutu karnego podyktowanego za faul na Linie Gay (27. min). Różnorodność gry La Rojity i ich zdolność do przeplatania długich sekwencji posiadania piłki z szybkimi atakami pozostawiły Francuzki kompletnie bezbronnymi.

W drugiej połowie Auryane Abdourahim zmniejszyła deficyt (59.), ale Hiszpanki miały już zapewniony awans do finału z Anglią lub Polską, które zmierzą się o 18:30. Mecz można na żywo śledzić z Flashscore

Dla Les Bleuettes baraż o trzecie miejsce będzie czymś więcej niż tylko nagrodą pocieszenia: dzięki zwycięstwu zakwalifikowaliby się do następnych mistrzostw świata U17 (16 października - 3 listopada 2024 r.). 

Od momentu powstania rozgrywek w 2008 roku, La Rojita dotarła do finału 11 razy i wygrała go już czterokrotnie, ostatnio w 2018 roku. Hiszpanki będą faworytkami finału niezależnie od rywalek po drugiej stronie boiska. W grupowym meczu z Polską wygrały 1:0.