Polki U17 remisują z Portugalią, wywalczyły awans do półfinału Euro 2024!

Hiszpanki zajęły pierwsze miejsce w polskiej grupie, a my - mimo szczerych chęci - nie mamy żadnego zdjęcia Polek z turnieju...Profimedia
Podopieczne Marcina Kasprowicza w trudnej grupie poradziły sobie bardzo dobrze, a w niedzielę gol Weroniki Araśniewicz zapewnił awans do półfinału mistrzostw Europy U17. W Malmo Polki zremisowały 1:1 z Portugalią.

Mając na koncie zwycięstwo i porażkę, z neutralnym bilansem bramek 1:1, młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet pozostawała w grze o fazę pucharową Euro 2024 przed meczem z Portugalkami. Rywalki potrzebowały wygranej, Biało-Czerwonym wystarczał do awansu remis.

Sprawdź szczegóły niedzielnego meczu Polek z Portugalkami

Mimo to pierwsza połowa bezsprzecznie należała do reprezentantek Polski i już po 12 minutach udało się objąć prowadzenie. Maja Zielińska dostrzegła wchodzącą w pole karne Weronikę Araśniewicz, wypuściła ją z piłką, a ta strzałem pokonała bramkarkę rywalek. Piłka po rękawicy Thias Limy zmieściła się w bramce.

Biało-Czerwone pozostawały znacząco groźniejsze do przerwy. Nie udało się strzelić drugiego gola, brakowało sporo dokładności. Na szczęście ten element jeszcze gorzej wyglądał u rywalek. Polki chciały też odważnie wejść w drugą połowę, niestety strata w ataku pozwoliła rywalkom wyjść z kontrą, w której cudowne uderzenie z dystansu Joany Valente dało wyrównanie.

Polki nie chciały zadowolić się remisem i szukały kolejnych okazji, głównie z powtarzających się niemal seryjnie stałych fragmentów. Na kwadrans przed końcem kolejny rzut rożny skończył się strzałami w poprzeczkę, a następnie słupek. Po tym drugim Araśniewicz trzymała się za głowę z niedowierzaniem.

W końcowe minuty Biało-Czerwone weszły niestety zamknięte w swoim polu karnym, kilkakrotnie stosując wybicia na uwolnienie. Udało się jeszcze wyjść z kontrą, w której ponownie Weronika Araśniewicz była o włos od bramki, tym razem przegrywając z Limą przed samą bramką

Cierpienia i nerwów było w ostatnich fragmentach sporo, ale udało się, Polki zagrają o medal mistrzostw Europy. Półfinał z Anglią odbędzie się już w środę.