Hiszpania i Ukraina awansują po czterobramkowym remisie, a Rumunia odpada z Euro U21

Rumuńscy kibice dopingują swoją drużynę podczas remisu 0-0 z Chorwacją
Rumuńscy kibice dopingują swoją drużynę podczas remisu 0-0 z ChorwacjąAFP
Hiszpania zdobyła bramkę za sprawą Abela Ruiza, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w grupie B mistrzostw Europy do lat 21, remisując 2:2 z Ukrainą, podczas gdy współgospodarz Rumunia zakończyła udział w turnieju po bezbramkowym remisem z Chorwacją.

Chorwacja - Rumunia

Chorwacja i Rumunia zakończyły Mistrzostwa Europy UEFA do lat 21 bezbramkowym remisem na stadionie w Bukareszcie.

To już druga porażka Young Blazers w fazie grupowej Euro U21 w ostatnich trzech turniejach, podczas gdy tegoroczni współgospodarze odpadają z turnieju w tym samym momencie po raz drugi z rzędu.

Uznawana za nieznacznego faworyta w tym starciu drużyn, które zostały już wyeliminowane z turnieju, Chorwacja po raz pierwszy zobaczyła bramkę w trudnym pierwszym kwadransie, a Dion Drena Beljo strzelił prosto w rękawice Stefana Tarnovanu.

Współgospodarz turnieju, Rumunia, musiała być cierpliwa, aby sprawić kłopoty debiutującemu na Euro U21 Ivorowi Pandurowi, a bezbramkowa pierwsza połowa nie była zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że stawką była tylko duma.

W 37. minucie gra zaczęła się jednak ożywiać, gdy Tarnovanu rewelacyjnie wybronił podwójną akcję Martina Baturiny i Beljo.

Gdy Rumunia nie zdołała się przegrupować, wydawało się, że impas zostanie w końcu przełamany, ale Gabriel Vidovic mógł tylko odwrócić wzrok z przerażeniem po tym, jak nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji z rzędu.

Dragan Skocic podjął decyzję o wprowadzeniu dwóch nowych twarzy na drugą połowę. Niko Galesic i Jurica Prsir weszli do walki, gdy Young Blazers kontynuowali poszukiwanie pierwszego gola w tym niezapomnianym turnieju.

Żadna ze zmian dokonanych przez chorwackiego menadżera U21 nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów, a po upływie regulaminowego czasu gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie znaczących okazji bramkowych.

Hiszpania - Ukraina

Hiszpania dwukrotnie walczyła o uratowanie punktu w ostatnim meczu grupowym z Ukrainą na mistrzostwach Europy do lat 21, zapewniając drużynie Santiago Denii awans jako zwycięzcy grupy.

Mając już zapewniony udział w fazie pucharowej, obaj selekcjonerzy skorzystali z okazji, by dokonać gruntownych zmian w swoich drużynach.

Oleh Ocheretko prawie podarował Hiszpanii wczesne objęcie prowadzenia, gdy jego lekkomyślne podanie w poprzek bramki przejął Sergio Camello. Na szczęście dla Ukrainy, Ruslan Neshcheret przyszedł z pomocą swojemu koledze z drużyny i powstrzymał młodego zawodnika Atletico Madryt.

Następnie dogodne okazje zmarnowali Rodrigo Riquelme oraz Camello. Napastnik Rayo Vallecano musiał żałować swoich szans, gdy chwilę później Bohdan Viunnyk umieścił piłkę w siatce po podaniu Ołeksandra Nazarenki, dając swojemu krajowi niewielkie prowadzenie w połowie meczu.

Po tym, jak Hiszpania po raz pierwszy straciła bramkę w turnieju, natychmiast odpowiedziała w początkowej fazie drugiej połowy, gdy Ukraina straciła swój doskonały rekord defensywny w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu Riquelme Iwan Żelezko wbił piłkę do własnej bramki.

Gdy rywalizacja weszła w ostatnie 10 minut, rezerwowy bramkarz Leo Roman powalił Danylo Sikana w polu karnym, dając Georgijowi Sudakowowi szansę na zdobycie bramki z jedenastu metrów.

Pomocnik Szachtara Donieck zachował spokój, myląc bramkarza i przywracając przewagę swojej drużynie.

Jednak Ukraina po raz kolejny nie była w stanie utrzymać niewielkiej przewagi. Abel Ruiz pokazał swoją jakość, ratując punkt zgrabnym wykończeniem akcji lewą nogą w 90. minucie meczu.

Późne wyrównanie przedłuża imponującą passę Hiszpanów do 16. nieprzegranych meczów.