Pingot i Szmyt odwracają losy meczu, Polska U21 ponownie na szczycie grupy eliminacyjnejPZPN / Łączy Nas Piłka, LaczyNasPilka.pl
Młodzieżowa reprezentacja Polski nieoczekiwanie straciła bramkę już na początku spotkania z Izraelem w Jenie. Po przerwie zmiennicy zdecydowali jednak o uratowaniu kompletu punktów przeciwko bliskowschodniemu rywalowi. Tym samym Polacy ponownie są liderami grupy.

Nie tylko seniorska reprezentacja rozgrywa dziś istotny pojedynek. Kadra do lat 21 pojawiła się w niemieckiej Jenie, by zmierzyć się z outsiderami grupy kwalifikacyjnej do Euro, Izraelem

Zmuszeni do gry na neutralnym gruncie reprezentanci Izraela nie wygrali żadnego z dotychczasowych meczów, dlatego mogło być niespodzianką, że już po czterech minutach prowadzili z Polską 1:0 po golu pomocnika Beittaru Jerozolima, Adiego Yony.

Wyjściowe składy i formacje zgłoszone przed meczem Izrael-Polska U21
Wyjściowe składy i formacje zgłoszone przed meczem Izrael-Polska U21Flashscore

Znacząca przewaga młodych Biało-Czerwonych w grze piłką długo nie przekładała się na zmianę wyniku, dlatego po przerwie trener Adam Majewski natychmiast do gry posłał Maksymiliana Pingota i Kajetana Szmyta

Obaj okazali się kluczowi. Pingot już po 11 minutach na boisku miał na koncie gola, którego zdobył w 57. minucie. Kajetan Szmyt dodał kluczowe dla podziału punktów trafienie w 89. minucie, na co nominalni gospodarze nie zdołali już odpowiedzieć.

Poniżej prezentujemy tabelę kwalifikacji do Euro U21. Na razie Polacy są liderami grupy, ale trzeba zwrócić uwagę na dwa mecze rozegrane więcej od Niemców, którzy dotąd wygrali wszystkie pojedynki. Biało-Czerwoni zaznali smaku porażki tylko z zachodnimi sąsiadami, pozostałe mecze wygrywając.

Przed młodzieżowcami wiosną jeszcze mecz z Bułgarią (26 marca o 15:00), a trzy ostatnie pojedynki grupowe (rewanże z Bułgarią, Kosowem i Niemcami) będą rozegrane we wrześniu i październiku.