Oficjalnie: Luis de la Fuente przedłuża kontakt z kadrą Hiszpanii do MŚ w 2026 roku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Oficjalnie: Luis de la Fuente przedłuża kontakt z kadrą Hiszpanii do MŚ w 2026 roku
Luis de la Fuente
Luis de la Fuente
Profimedia
Komitet Zarządzający RFEF zatwierdził na czwartkowym posiedzeniu realizację klauzuli przedłużenia kontraktu trenera Luisa de la Fuente z La Rioja.

Ogłoszenie to kładzie kres spekulacjom i klasycznym pytaniom zadawanym trenerowi podczas każdej konferencji prasowej i wywiadów na temat jego przyszłości.

Luis de la Fuente przedłużył swój kontrakt, a zatem oprócz Mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, będzie trenerem Hiszpanii, jeśli nic nie pójdzie nie tak, na Mistrzostwach Świata w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.

Jego początek w drużynie narodowej był nieco burzliwy. Zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii efektownym zwycięstwem 3:0 nad Norwegią w Maladze. Jednak porażka w Szkocji kilka dni później wywołała krytykę.

W miarę upływu czasu dobra gra reprezentacji i dobre wyniki uciszały krytyków. Hiszpania wygrała Ligę Narodów, pokonując Włochy i Chorwację w Final Four w Holandii i pewnie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w Niemczech. 

Stabilność

Komitet Zarządzający uważa, że odnowienie kontraktu De la Fuente jest niezbędnym krokiem dla reprezentacji narodowej, zapewniając stabilność kadrze w przygotowaniach do Mistrzostw Europy.