28-letni zawodnik urodzony w Burnley zagrał w 2020 roku w meczu towarzyskim w barwach Anglii przeciwko Walii. Jednak wciąż mógłby reprezentować Szkocję dzięki północnemu pochodzeniu babci i dziadka ze strony matki.
Clark liczył, że uda mu się przekonać Barnesa do zmiany reprezentacji, jednak teraz potwierdził, że piłkarz Newcastle skupia się na grze dla Anglii.
"To pytanie pojawia się cały czas, wszyscy mnie o to pytają. Tym razem mogę zapewnić, że Harvey zamierza skoncentrować się na próbie gry dla Anglii, nie przyjedzie do Szkocji. Możecie to przekazać dalej. To pewne. Nikt nie musi już mnie ani Harveya o to pytać. Czy jestem rozczarowany? Nie, słuchajcie, Harvey sam podejmuje decyzję. Idziemy dalej" – powiedział Clarke podczas losowania Ligi Narodów w Brukseli.

