Giroud w następnym sezonie zagra z Boguszem? Mistrz świata łączony z Los Angeles FC

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Giroud w następnym sezonie zagra z Boguszem? Mistrz świata łączony z Los Angeles FC

Olivier Giroud zdobył w tym sezonie Serie A 13 bramek.
Olivier Giroud zdobył w tym sezonie Serie A 13 bramek.AFP
Francuski napastnik Olivier Giroud (37) z AC Milan ma po sezonie trafić do MLS. Według doniesień mediów prowadzonych przez znanego włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano, mistrz świata 2018 uzgodnił kontrakt z Los Angeles FC, który ma obowiązywać do grudnia 2025 roku.

Kontrakt Giroud z AC Milan, w którym spędził ostatnie trzy sezony i zdobył tytuł z klubem przed rokiem, wygasa latem. Wcześniej był zawodnikiem Arsenalu lub Chelsea, z którymi wygrał Ligę Mistrzów w 2021 roku.

W Los Angeles najlepszy strzelec reprezentacji Francji spotka się z byłym kolegą z drużyny narodowej Hugo Llorisem. 37-letni bramkarz przechodzi do kalifornijskiego klubu po 11 latach spędzonych w Tottenhamie. W drużynie z Kalifornii gra również Mateusz Bogusz.

Sam zawodnik odrzucił spekulacje na początku tego miesiąca. "Nie chcę rozmawiać o mojej przyszłości, czytałem, widziałem, co mówi się w prasie i mediach, nic nie jest skończone" - powiedział Giroud 6 kwietnia po zwycięstwie Rossonerich 3:0 nad Lecce.

"Jestem zawodnikiem Milanu, jestem bardzo dumny z bycia częścią tego klubu i tej drużyny, chcę zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób, a potem zobaczymy, co stanie się w przyszłym sezonie" - dodał Francuz, który w obecnej kampanii Serie A ma na koncie 13 bramek i osiem asyst.