Inter Miami finalizuje kolejną "bombę". Kontrakt z Busquetsem bliski finalizacji

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Inter Miami finalizuje kolejną "bombę". Kontrakt z Busquetsem bliski finalizacji

Busquets w jednym ze swoich ostatnich meczów dla Barçy.
Busquets w jednym ze swoich ostatnich meczów dla Barçy.AFP
Negocjacje między dyrektorami Interu Miami (Jorge Mas i David Beckham) a agentem zawodnika (José María Orobitg z Tactic Grup) trwają od kilku tygodni i nasiliły się w ostatnich dniach. W Miami są przekonani o jego przybyciu, a Leo Messi naciska tak mocno, jak to możliwe, aby operacja się odbyła.

Pomocnik z Badia del Vallés (34 lata) może być kolejnym wielkim nabytkiem MLS. Chociaż różne źródła twierdzą, że podpisanie kontraktu jest pewne, ostateczne szczegóły umowy, która będzie obowiązywać przez dwa sezony, są jeszcze opracowywane i negocjowane.

Podobnie jak w przypadku umowy z Leo Messim, jest wiele klauzul i będą zawierać wartości procentowe w zależności od kilku zmiennych. Dzięki temu płatności na rzecz wielkich nazwisk nie zdestabilizują budżetu płacowego, a będą pochodzić z kilku źródeł. Umowa handlowa jest obecnie oceniana.

Busquets i Messi mogą się zjednoczyć i znów nosić różowe barwy.
Busquets i Messi mogą się zjednoczyć i znów nosić różowe barwy.@FCBarcelona_es

Postępy są stopniowe, a umowa nie jest jeszcze kompletna, ale jest w toku, według źródeł zaangażowanych w negocjacje. Jeśli wszystko dojdzie do skutku, Busquets ponownie połączy siły ze swoim przyjacielem Messim, a może dołączyć do niego Jordi Alba (34), który również prowadzi rozmowy z klubem z Florydy.

Pomimo rygorystycznego finansowego fair play nałożonego przez MLS na wszystkich jej członków, Inter Miami, obecnie znajdujący się na dnie Konferencji Wschodniej, bada sposoby na ponowne połączenie trzech przyjaciół.

W przypadku Alby rozważa się możliwość uczynienia go zawodnikiem TAM (Targeted Allocation Money). To specjalna kategoria poniżej zawodnika franczyzowego, która pozwala zespołom MLS na przydzielanie specjalnych funduszy alokacyjnych.