Inter Miami zremisował w lidze pod nieobecność swoich największych gwiazd

Inter Miami zremisował w lidze pod nieobecność swoich największych gwiazdAFP
Inter Miami zremisował na wyjeździe 1:1 w starciu ze zdecydowanie mocniejszym Orlando City w amerykańskiej lidze MLS. W ekipie gości w kadrze meczowej zabrakło Leo Messiego, Jordiego Alby i Sergio Busquetsa.

Argentyńczyk doznał urazu w poprzednim spotkaniu z Toronto FC, gdy musiał opuścić boisko w pierwszej połowie. Prawdopodobnie chodzi o kontuzję mięśniową, która na jakiś czas wykluczy Messiego z gry. W tym samym spotkaniu z powodów zdrowotnych wypadł Alba, a trener Gerardo Martino w dzisiejszym spotkaniu zdecydował się dać odpocząć grającemu niemal non stop Busquetsowi, przez co kibice nie oglądali słynnego trio na boisku.

Inter w rywalizacji z wiceliderem Konferencji Wschodniej spisał się jednak lepiej niż można było się spodziewać, ponieważ za sprawą Davida Ruiza objął w drugiej połowie prowadzenie, a ostateczenie zremisował po bramce Duncana McGuire'a.

Tym samym drużyna Messiego pozostaje na przedostatnim miejscu w swojej konferencji. Jej kolejnym spotkaniem będzie spotkanie o puchar w US Open, w którym w finale Inter zagra z Houston Dynamo. Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja kadrowa zespołu z Florydy przed tym meczem.