Sturm Graz zdobywa Puchar Austrii, podwójna korona w zasięgu

Graz odniósł powrotne zwycięstwo.
Graz odniósł powrotne zwycięstwo.Profimedia
Sturm Graz podniósł dziś trofeum w Austrii, podobnie jak w zeszłym roku, i może marzyć o pierwszym dublecie od 25 lat. Tradycyjny klub wygrał finał, w którym drugi raz z rzędu mierzył się z Rapidem Wiedeń 2:1. Rekordowi mistrzowie Austrii, Rapid muszą zatem nadal czekać na swój pierwszy tytuł od 16 lat.

Gol Leopolda Querfelda i późne trafienie Tomiego Horvata zapewniły Sturmowi Graz tytuł na oczach 30 tysięcy widzów w Klagenfurcie. Rapid prowadził jeszcze do przerwy dzięki bramce Matthiasa Seidla, ale prowadzenia nie utrzymał.

Na boisku ponownie nie zobaczyliśmy Szymona Włodarczyka, który od marca nie zaliczył choćby minuty. Polak zaliczył bardzo solidną jesień, ale wiosną zszedł na dalszy plan, mając niezmiennie pięć goli w lidze i trzy w Pucharze Austrii.

Sprawdź statystyki meczu Sturm Graz - Rapid Wiedeń

Sturm Graz jest również na dobrej drodze do zdobycia tytułu w lidze, z trzypunktową przewagą nad seryjnymi ostatnio mistrzami Red Bull Salzburg na trzy kolejki przed końcem sezonu. W miniony weekend dwa najsilniejsze zespoły Austrii rozgrywały pojedynek na szczycie, w którym RB Salzburg uratował punkt w końcówce, odrabiając dwa gole.

Salzburg zdobył ostatnio mistrzostwo dziesięć razy z rzędu. Po zakończeniu dominacji Bayernu Monachium w Niemczech, tylko Łudogorec Razgrad ma dłuższą passę w Europie. Bułgarzy są aktualnie o krok od 13. mistrzostwa z rzędu.