Jakub Piotrowski kontynuuje świetny sezon, już 10. gol w lidze bułgarskiej

Jakub Piotrowski kontynuuje świetny sezon, 10. gol w lidze bułgarskiej
Jakub Piotrowski kontynuuje świetny sezon, 10. gol w lidze bułgarskiejProfimedia
Ofensywny pomocnik reprezentacji Polski właśnie osiągnął dwucyfrowy dorobek bramkowy w Parvej Lidze. I to nie przeciw byle komu, bo w meczu z Lewskim Sofia. Stołeczna ekipa przegrała ostatecznie aż 1:5 z faworytem z Razgradu.

W środowy wieczór Jakub Piotrowski rozegrał swój 24. mecz ligowy w trwającym sezonie ligi bułgarskiej. Po wyrównanej pierwszej połowie (ze wskazaniem na Lewskiego), po przerwie drużyna Polaka wrzuciła wyższy bieg i zdołała bardzo zdecydowanie wygrać na swoim stadionie. Nie bez znaczenia była postawa pomocnika, który zdobył gola na 3:1.

Sprawdź komplet statystyk meczu Łudogorec-Lewski

Dla Piotrowskiego to już 10. gol w obecnych rozgrywkach ligowych, a 16. wliczając rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji. Do tego 26-letni torunianin ma cztery ligowe asysty i jedną pucharową. Nigdy dotąd, pomimo klubów z Polski, Belgii i Niemiec w portfolio, nie notował takich wyników.

Nawet wśród napastników Łudogorca Razgrad nie znajdziemy piłkarza o lepszym dorobku. Tylko 22-letni brazylijski napastnik Rwan Seco ma równie okazałą liczbę strzelonych w lidze bramek, za to o jedną asystę mniej.