Abha wygrała drugi mecz w tym sezonie. Krychowiak opuścił boisko z kontuzją

Abha wygrała drugi mecz w tym sezonie. Krychowiak opuścił boisko z kontuzjąProfimedia
Grająca pod wodzą Czesława Michniewicza saudyjska Abha wygrała wczoraj 2:1 z Al-Fayha w meczu czwartej kolejki Saudi Pro League. W pierwszej połowie spotkania kontuzji doznał Grzegorz Krychowiak.

Abha przystępowała do meczu czwartej ligowej kolejki po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie. W szeregach rywali zabrakło jakiejkolwiek gwiazdy z europejskich boisk, które w dużej liczbie przeniosły się do saudyjskiej ligi. Mimo to jednak to Al-Fayha miała zdecydowanie wyższe posiadanie piłki i więcej stworzonych okazji.

Gospodarze byli jednak konkretniejsi, bo jeszcze w 36. minucie wynik otworzył Karl Toko Ekambi, a po przerwie bramkę na 2:0 zdobył Ahmed Abdu Ahmed Jaber. Nielubiany przez Michniewicza wynik nie obrócił się jednak przeciwko niemu, ponieważ gości było stać na tylko jedne trafienie - w 87. minucie rzut karny wykorzystał Fashion Sakala

Jeszcze przed przerwą murawę opuścił jednak Krychowiak, któremu dalszy udział w meczu uniemożliwiła kontuzja. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa jego przerwa w grze. Nie powinno to jednak wpłynąć na najbliższe powołania do reprezentacji Polski, ponieważ Fernando Santos ani razu nie powołał do tej pory 98-krotnego reprezentatna.