Benzema na prezentacji w Al-Ittihad: "Chciałbym pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Benzema na prezentacji w Al-Ittihad: "Chciałbym pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo"
Benzema o swojej prezentacji jako zawodnik Al-Ittihad
Benzema o swojej prezentacji jako zawodnik Al-Ittihad
Profimedia
Karim Benzema (35) został zaprezentowany przed tłumami w swoim nowym klubie Al-Ittihad. Francuz opuścił elitarną piłkę nożną, aby rozpocząć przygodę w kraju, który ma nadzieję znaleźć się w centrum uwagi dzięki jego przybyciu i innym światowym gwiazdom.

"Wygrałem wiele rzeczy w Europie. Podpisałem tutaj kontrakt z dużymi ambicjami i chęcią wniesienia swojego doświadczenia, mając nadzieję na zdobycie wielu tytułów i z chęcią gry, aby podnieść klub, który już jest wysoko" - wyjaśnił Benzema podczas prezentacji na stadionie Al Jawhara w Dżuddzie.

Nie da się ukryć, że jednym z powodów opuszczenia Realu Madryt są kwestie finansowe. Francuz będzie zarabiał pięć razy więcej, około 100 milionów euro netto. Jest jednak także powód religijny. "Jestem muzułmaninem i jest to kraj muzułmański. Zawsze chciałem tu mieszkać. Kibice i ludzie w Arabii Saudyjskiej są bardzo serdeczni. Grałem tutaj mecze i uwielbiam tę serdeczność" - wyznał napastnik.

Obecność CR7

Pomimo niższego poziomu rywalizacji niż w Europie, Benzema uważa, że poziom ligi rośnie. Dlatego też wspomniał o swoim byłym koledze z drużyny, Cristiano Ronaldo. "On wiele wnosi do futbolu w tym kraju i to jeszcze bardziej podniesie poziom. Ważne jest, aby pokazać, że saudyjska piłka nożna może mieć globalny wpływ".

Karim Benzema, traktowany jak szejk w Arabii Saudyjskiej
Al-Ittihad

Właśnie dlatego będzie chciał odcisnąć swoje piętno w ciągu trzech lat, na które podpisał kontrakt. "Bardzo chciałbym nadal podnosić poziom klubu, aby pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo. Chcę przekraczać swoje granice, iść wyżej".