Oficjalnie: Karim Benzema zaprezentowany jako piłkarz Al-Ittihad

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Oficjalnie: Karim Benzema zaprezentowany jako piłkarz Al-Ittihad
Karim Benzema jest nowym zawodnikiem Al Ittihad
Karim Benzema jest nowym zawodnikiem Al Ittihad
Al-Ittihad
Zaledwie kilka godzin po pożegnaniu z Realem Madryt, Karim Benzema oficjalnie został zawodnikiem Al-Ittihad. Saudyjski klub ogłosił to w mediach społecznościowych... z błędem ortograficznym w nazwisku zawodnika, zanim tweet został poprawiony.

Karim Benzema zakończył 14-letnią współpracę z Realem Madryt i przy okazji oficjalnej sesji z trofeami Królewskich pożegnał się we wtorek z kibicami. Jeszcze tego samego dnia oficjalnie otworzył nowy rozdział, być może ostatni w swojej karierze, z nowym mistrzem Arabii Saudyjskiej, Al-Ittihad.

"Jestem podekscytowany doświadczeniem nowej ligi w innym kraju. Byłem szczęściarzem, że osiągnąłem wielkie rzeczy w swojej karierze, a w Hiszpanii i Europie wszystko. To dobry moment na nowe wyzwanie i kolejny projekt... nie mogę się doczekać dołączenia do nowej drużyny i, z nimi, wzniesienia tego niesamowitego klubu i piłki w Arabii Saudyjskiej na nowe poziomy" – powiedział w trakcie prezentacji 35-letni Francuz.

Przy okazji prezentacji dowiedzieliśmy się, że zawodnik dołączy do drużyny na trzy kolejne sezony (czekamy na szczegółowe informacje, czy trzeci nie jest opcjonalny). Według dziennikarza Fabrizio Romano ma z kolei otrzymać znacznie wyższe wynagrodzenie niż sugerowały niektóre źródła, niewiele poniżej 200 milionów euro rocznie. Najniższe sugerowane w innych źródłach sumy to ok. 100 milionów rocznie.

Informacja o zakontraktowaniu Benzemy została ogłoszona przez saudyjski klub na portalach społecznościowych... z błędem, Benzema stał się "Benzima", zanim błąd został poprawiony. Świetny początek!