Neymar przypisuje Cristiano Ronaldo transformację Saudi Pro League

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Neymar przypisuje Cristiano Ronaldo transformację Saudi Pro League
Neymar podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z Al Hilal
Neymar podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z Al Hilal
Reuters
Cristiano Ronaldo jest odpowiedzialny za transformację Saudi Pro League, według brazylijskiego napastnika Neymara, który nie może się doczekać, aby zmierzyć się z Portugalczykiem, gdy zacznie grać dla Al Hilal.

Neymar podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z klubem z Rijadu, po sześciu latach spędzonych w Paris St Germain, w ramach umowy wartej podobno około 90 milionów euro.

Ronaldo, pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, dołączył do Al Nassr w grudniu po swoim burzliwym odejściu z Manchesteru United.

"Wszystko to zaczęło się od Cristiano Ronaldo, chociaż nazywano go szaleńcem i tak dalej. Dziś widać, że liga rozwija się coraz bardziej" powiedział Neymar w swoim pierwszym wywiadzie po transferze w środę.

Od tego czasu Saudi Pro League zainwestowała ponad 600 milionów euro, aby zwabić wielu czołowych zawodników i trenerów z europejskich klubów.

Godnymi uwagi nabytkami są zdobywca Złotej Piłki Karim Benzema, kapitan Liverpoolu Jordan Henderson czy Riyad Mahrez.

"To ekscytujące, spotkanie z najwyższej jakości zawodnikami z innych drużyn ekscytuje cię i motywuje do jeszcze lepszej gry. To oczywiste, że gdy spotykasz Ronaldo, Benzemę, Firmino, emocje są jeszcze większe" – powiedział Neymar.

Al-Hilal ma portugalskiego trenera Jorge Jesusa na roczną umowę i podpisał kontrakt z byłym kapitanem Wolverhampton Wanderers Rubenem Nevesem, Serbem Siergiejem Milinkoviciem-Saviciem, obrońcą Senegalu Kalidou Koulibaly i brazylijskim napastnikiem Malcomem.

"Myślę, że posiadanie jakości w składzie jest bardzo ważne. Oczywiście pomaga to w podejmowaniu pewnych decyzji w trakcie kariery. Z pewnością tak było w moim przypadku" – powiedział Neymar.

"Jestem bardzo podekscytowany, że mogę napisać nową historię, goniąc wszystkie cele z klubem i moimi kolegami z drużyny – zdobywając coraz więcej tytułów i spełniając ambicje klubu".

W sobotę Al Hilal podejmie Al Feiha w 2. kolejce Saudi Pro League. W poprzednim meczu wygrali 3:1 z drużyną prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Trzy gole strzelił wtedy Malcom.