Trenerzy Wisły – Mariusz Jop i Bruk-Betu – Marcin Brosz wystawili dwie różne jedenastki na obydwie połowy. Mimo to w krakowskim zespole nie zagrało trzech kluczowych piłkarzy: Angel Rodado, Julius Ertlthaler i Dario Grujcić. Debiut natomiast zaliczyli bramkarz Marcel Łubik, który w poprzednim sezonie występował w Górniku Zabrze, i stoper Maxence Maisonneuve, pozyskany z belgijskiego RAAL La Louviere.
Wisła ma w planach rozegranie jeszcze pięciu sparingów. Rywalami "Białej Gwiazdy" będą w najbliższym czasie Puszcza Niepołomice (1.7) i czeski MGK Karvina (4.7). 11 lipca Wisła zagra z walijskim Wrexham AFC. Spotkanie to będzie głównym punktem obchodów 120-lecia klubu. Dzień później Krakowianie sprawdzą formę z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała, a 18 lipca - z czeskim SK Artis Brno.
Nowy sezon krakowski zespół zainauguruje 26 lipca meczem na własnym stadionie z GKS Katowice.
Bramki: dla Wisły - James Igbekeme (65), Jordi Sanchez (67), Raoul Giger (73); dla Bruk-Betu: Kamil Zapolnik (14-karny), Oliwier Sławiński (53), Dominik Biniek (62), Ivan Durdov (85).
